Do sklepów trafiła płyta „Krople Rosy – Muzyka Nadziei”


2013.02.27

opublikował:

Do sklepów trafiła płyta „Krople Rosy – Muzyka Nadziei”

Płyta jest elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej, organizatorem której jest wrocławska Fundacja Rosa. Celem akcji „Rak. To się leczy!” jest uświadomienie Polaków, że rak, to nie wyrok, tylko choroba, którą da się wyleczyć.

Wydawnictwo jest warte uwagi nie tylko ze względu na szlachetny cel (zyski ze sprzedaży zostaną przeznaczone na profilaktykę antynowotworową) – płyta to także gratka dla fanów polskich brzmień z różnych gatunków muzycznych. Składankę otwiera spokojny, fortepianowy utwór skomponowany przez Jana Kaczmarka, wykonany przez Leszka Możdżera. Kolejne piosenki to mieszanka rockowych i popowych brzmień – Patrycja Markowska z zespołem IRA (z utworem „Nadzieja”, zaaranżowanym specjalnie na potrzeby tego właśnie wydawnictwa), Kasia Kowalska, Maryla Rodowicz, dawno niesłyszana Edyta Bartosiewicz, Urszula, zespół Happysad oraz Hey.

Trochę spokojniejszy klimat zaprezentuje słuchaczom Stanisław Soyka, Natalia Kukulska oraz Janusz Radek. „Krople Rosy – Muzyka Nadziei” to płyta, która wprowadzi w dobry nastrój każdego fana polskiej muzyki.

Polecane

Share This