Doda, Brodka, Peja i inni – ile zebrali na WOŚP?


2018.02.05

opublikował:

Doda, Brodka, Peja i inni – ile zebrali na WOŚP?

foto: Instagram

Tegoroczny finał WOŚP przyniósł kwotę 81 423 542 zł. To jednak zaledwie część pieniędzy, które zbierze w tym roku Orkiestra. Dzień po finale prezentowaliśmy Wam wybrane aukcje muzyczne związane z tegorocznym finałem. Pora sprawdzić, jakimi rezultatami zakończyły się polecane przez nas licytacje.

Największym przebojem okazała się gitara Slasha wylicytowana za 60 tysięcy złotych. Instrument przez Szymona Chwalisza miał być prezentem dla gitarzysty Guns N’ Roses, ale kiedy ten dowiedział się o polskiej fundacji, przekazał jej gitarę. Za ponad 22 tysiące złotych sprzedano podpisane przez muzyków Scorpions, wykonane z 24-karatowego złota zdjęcie. Maszynopis niedawno zmarłego Wojciecha Młynarskiego z tekstem piosenki „Róbmy swoje” wylicytowano z kolei za 20,5 tys. złotych.

Dużym hitem była aukcja, w której można było zdobyć gwarantowany udział w płycie Dawida Podsiadło – zwycięzcę kosztowało to 16,2 tys. złotych. Popularnością cieszyła się także Złota Płyta „DDA”, którą na aukcję przekazał Peja. Przedmiot osiągnął cenę 21 tysięcy. Test prest winylowego wydania „Koniec żartów” Łony i Webbera poszedł za 3,7 tys. złotych.

Wśród wylicytowanych przedmiotów znajdowała się także sukienka, w której Doda wystąpiła w 2017 w Opolu – jej ostateczna wartość wyniosła 16,1 tys. złotych. Kolacja degustacyjna przygotowana przez Monikę Brodkę sprzedała się za 3,8 tys. złotych.

To oczywiście zaledwie część aukcji, w których organizację zaangażowani byli artyści. Czy braliście udział w jednej z wymienionych przez nas licytacji? A może licytowaliście inne przedmioty przekazane Orkiestrze przez polskich muzyków?

Polecane