Doda w hołdzie Korze. Posłuchaj “Krakowskiego spleenu”

Cover klasycznej piosenki Maanamu znajdzie się na nowym krążku Dody.


2019.01.24

opublikował:

Doda w hołdzie Korze. Posłuchaj “Krakowskiego spleenu”

fot. mat. pras.

Już jutro do sklepów trafi nowy album Dody zatytułowany “Dorota”. Artystka zaprezentuje na nim przeróbki największych zagranicznych i polskich (również własnych) przebojów zaaranżowane na orkiestrę.

Na “Dorocie” usłyszymy m.in. covery “Wrecking Ball” Miley Cyrus, “Niech żyje bal” Maryli Rodowicz, “Stan pogody” Anny Jurksztowicz, a także dwie premierowe piosenki, w tym znaną już z singla “Nie wolno płakać”. Doda sięgnęła także po “Krakowski spleen” Maanamu, którym chciała oddać hołd zmarłej w ubiegłym roku Korze. Jak oceniacie jej wersję?

Artyści przeciw nienawiści

Oprócz promocji płyty Doda zajmuje się w ostatnim czasie organizowaniem koncertu “Artyści przeciw nienawiści”, do udziału w którym zgłosiła się ponad setka wykonawców. Przy okazji wczorajszej wizyty w programie Onet Rano wokalistka opowiadała Jarosławowi Kuźniarowi o kulisach przedsięwzięcia, o tym co czuła po śmierci Pawła Adamowicza, a także o niebezpiecznych sytuacjach, których sama doświadczyła na przestrzeni swojej kariery.

Kiedyś wbiegł mi facet z maczetą na scenę… ale ochrona powaliła go wtedy w sekundę. Mnóstwo mamy pogróżek. Często dostajemy wiadomości: “dzisiaj Doda umrze, zastrzelimy ją z kuszy tam, gdzie gra koncert”. Oczywiście wysyłamy to do policji i mamy wtedy wzmożoną ochronę zdradziła Doda.

Tagi


Polecane