Dokument o Depeche Mode dostępny w sieci


2020.01.26

opublikował:

Dokument o Depeche Mode dostępny w sieci

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Depeche Mode ogłosili światową premierę dokumentu „Depeche Mode: SPIRITS in the Forest” na Amazon Prime Video. Ta produkcja została opisana przez magazyn Forbes jako ustanawiająca nowe standardy w kategorii filmów koncertowych.

“SPIRITS in the Forest, to bardzo starannie stworzone dzieło, które zawstydza inne filmy o tej tematyce” – Forbes

Wyreżyserowany przez legendarnego Antona Corbijn’a, „Depeche Mode: SPIRITS in the Forest” to relacja z trasy koncertowej 2017/2018 Global Spirit Tour, na której zespół zagrał dla ponad 3 milionów fanów na 115 koncertach. Kinowa premiera dokumentu była się wielkim wydarzeniem, a film został obejrzany przez 220 000 osób w prawie 80 krajach. Bilety na wszystkie projekcje w Polskich kinach również zostały wyprzedane. Przychód ze sprzedaży biletów kinowych wyniósł 4,5 miliona dolarów.

Dokument porusza tematykę przeżyć sześciu fanów grupy Depeche Mode i pokazuje emocjonujące występy zespołu podczas ostatnich koncertów z trasy, w tym na berlińskim Waldbühne („Forest Stage”). Film pokazuje nie tylko jak i dlaczego popularność grupy systematycznie wzrastała, ale również niesamowitą moc muzyki do tworzenia społeczności, inspirowania ludzi do przezwyciężania ich słabości i tworzenia więzi ponad podziałami. „Depeche Mode: SPIRITS in the Forest” to nie film o muzyce tylko o ludziach i o relacjach jakie mogą dzięki muzyce powstać.

Polecane

Share This