Dolores O’Riordan i Adam Sztaba razem na scenie


2018.01.17

opublikował:

Dolores O’Riordan i Adam Sztaba razem na scenie

foto: kadr z wideo

Poniedziałkowa informacja o nagłej i niespodziewanej śmierci 46-letniej liderki The Cranberries Dolores O’Riordan wstrząsnęła całym muzycznym światem. Artyści znający artystkę, mający okazję współpracować z nią w przeszłości, wciąż publikują na swoich profilach w mediach społecznościowych wspomnienia związane z Dolores oraz kondolencje dla jej najbliższych.

Wśród twórców wspominających irlandzką artystkę znalazł się także Adam Sztaba, który miał przyjemność pracować z Dolores w 2011 roku. Artystka była jedną z gwiazd zaproszonych do uczczenia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, która trwała od 1 lipca do 31 grudnia 2011 roku. W inauguracyjnym dniu na warszawskim Placu Defilad odbył się uroczysty koncert w trakcie którego Dolores O’Riordan i Sinfonia Varsovia pod batutą Adama Sztaby wykonali wspólnie „Zombie”, czyli największy hit The Cranberries oraz przeróbkę piosenki „Skłamałam” Edyty Bartosiewicz.

To nie jest wiek na odchodzenie. Ale najpewniej to tylko przejście – napisał przypominając „Zombie” sprzed siedmiu lat Adam Sztaba. Artysta przytoczył ponadto swoją wymianę zdań z Dolores. Poniżej publikujemy jego facebookowy post.

Polecane

Share This