Donald Trump pomoże uwolnić A$AP Rocky’ego? „Ręczę za niego”


2019.07.21

opublikował:

Donald Trump pomoże uwolnić A$AP Rocky’ego? „Ręczę za niego”

foto: Shealah Craighead / oficjalne materiały prasowe Białego Domu

Minęły już niemal trzy tygodnie od momentu zatrzymania A$AP Rocky’ego w Sztokholmie. Raper musiał odwołać zaplanowane na lipiec koncerty, w tym występ na Open’erze, ponieważ nadal znajduje się w szwedzkim areszcie. Artysta jest podejrzany o napaść i udział w bójce, za co grożą mu dwa lata więzienia.

W sprawie Rocky’ego interweniował wczoraj Donald Trump. Prezydent USA po rozmowie z Kanye Westem zadzwonił do – jak to określił – „bardzo utalentowanego” premiera Szwecji Stefana Löfvena na temat sytuacji reprezentanta A$AP Mob.

Trump przyznał, że rozmowa telefoniczna była bardzo owocna. Prezydent USA został zapewniony, że Rocky będzie traktowany sprawiedliwie. Póki co Szwedzi wydłużyli mu areszt do 25 lipca, tłumacząc to tym, że istnieje spore ryzyko, iż raper spróbuje uciec z ich kraju. Amerykański prezydent zapewnił szwedzkiego premiera, że tak się nie stanie, deklarując, że może osobiście ręczyć za swojego rodaka. Kolejna rozmowa Trumpa z Löfvenem ma się odbyć jutro.

Rzecznik szwedzkiego premiera potwierdził, że dwudziestominutowa rozmowa była „przyjazna i pełna szacunku”. Zaznaczył jednak, że Löfven powiedział Trumpowi, że szwedzki sąd jest niezależny od władz wykonawczych i on nie będzie wywierał na niego żadnego nacisku.

Wszyscy obywatele są równi wobec prawa, a rząd nie ma ani prawa, ani intencji, by wpływać na postępowanie sądowe dotyczące A$AP Rocky’ego – skomentował rzecznik premiera Toni Eriksson.

Polecane

Share This