Donald Trump ułaskawi dwóch słynnych raperów?

Jeden odsiaduje karę 46 miesięcy więzienia, drugiemu grozi 10 lat


2021.01.11

opublikował:

Donald Trump ułaskawi dwóch słynnych raperów?

foto: kadr z YT

Wszystko wskazuje na to, że Kodak Black i Lil Wayne mogą być w gronie szczęśliwców, którzy zostaną ułaskawieni przez prezydenta USA. Ma do tego dojść ostatniego dnia prezydentury Trumpa.

Jak podaje Bloomberg obaj raperzy są na liście osób, wobec których zastosowane zostanie prawo prezydenckiej łaski. Ma to tego dojść 19 stycznia.

Przypomnijmy, że w grudniu Wayne przyznał się do federalnego oskarżenia o posiadanie broni. Raper został aresztowany w grudnia 2019 roku, za nielegalne posiadanie pistoletu podczas lotu swoim prywatnym odrzutowcem z Kalifornii na Florydę. Ma stawić się w sądzie 28 stycznia. Grozi mu maksymalna kara 10 lat więzienia.

Lil Wayne spotkał się Trumpem podczas jego kampanii prezydenckiej. Zamieścił w swoich mediach społecznościowych zdjęcie z prezydentem i dodał dość pozytywny komentarz na temat działań prezydenta związanych z reformą kryminalną.

Kodak natomiast odsiaduje obecnie 46-miesięczną karę więzienia pod federalnymi zarzutami dotyczącymi broni. Został skazany w listopadzie 2019 roku po tym, jak został uznany za winnego fałszowania informacji na formularzach uprawniających do zakupu broni palnej.

Pod koniec zeszłego roku w usuniętym tweecie raper napisał, że przekaże milion dolarów na cele charytatywne, jeśli prezydent zdecyduje się do ułaskawić.

Polecane

Share This