Donatan, Cleo, Luxuria – poganie i sataniści?


2013.12.17

opublikował:

Donatan, Cleo, Luxuria – poganie i sataniści?

Donatan i Luxuria Astaroth robią furorę w sieci. Nacisk kładzie się na popularny teledysk o Słowiankach, lecz zachwyt wzbudza też „rodzimowierstwo” Donatana. Mało kto zajmuje się jednak satanistycznymi inspiracjami najbardziej znanej modelki z klipu „My Słowianie” – pisze Eugeniusz Kosiński, publicysta portalu Polonia Christiana.

Autor zarzuca piosence niewpadającą w ucho linię melodyczną, wokal Cleo określa jako drażniący. Najwięcej zarzutów pada jednak pod adresem ociekającego seksem i bogactwem teledysku. W kraju biednie, a Donatan występuje w drogich teledyskach opiewających wieś – ale nie tą sympatyczną, którą pamiętam z dzieciństwa. Na jego „polskiej” wsi stoi ferrari, kręcą się wyuzdane dziewczyny i zaciągają po ludowemu o tym, że nic im się nie chce, albo że są ładniejsze od rywalek z innych części świata – czytamy w tekście zatytułowanym „Donatan i Luxuria. Pogaństwo i satanizm dla tłumów”. Przypomina mi się impreza ze słoniami, rycerzami i nagimi kobietami jaką wspomniany już Adolf H. swego czasu zafundował Niemcom na „dobry początek”. Ale, ale… czy aby nie przesadzam w tym brunatnym zestawieniu? No właśnie, czy Eugeniusz Kosiński nie przesadza?

Obiecywaliśmy satanizm, będzie więc satanizm. Publicysta serwisu tłumaczy pseudonim Luxurii Astaroth (Luxuria – grzech nieczystości, Astaroth jest natomiast imieniem demona) i przywołuje wizytę modelki w programie „Dzień dobry TVN”. Zastanawia również jej dwuznaczna odpowiedź, kiedy prowadzący zapytał ją o oddawanie czci belzebubowi. Wykręcając się powiedziała, że ma swoje osobiste powody by używać demonicznego pseudonimu, ale to nie jest czas by o nich mówić. Jednak uważa się za „personifikację grzechów, za które umierał Chrystus”. Przy tym wszystkim wyznanie, że jej idolem jest Doda, to już tylko wisienka na czarnym torcie. Darski ps. Nergal pewnie jest dumny z młodej gwiazdki…

Co na to Donatan? Skoro media i środowisko wybitnie religijne już okrzyknęło mnie złem a teledysk najwyższą formą perwersji i wyuzdania nie pozostaje mi nic innego jak…zrobić teledysk który będzie naprawdę ostry, podnoszący ciśnienie i pokazujący części ciała których nigdy nie widzieli w akcji Jako rzekłem tak uczynię – napisał na swoim fanpage`u producent.

Cytowane wypowiedzi pochodzą z tekstu „Donatan i Luxuria. Pogaństwo i satanizm dla tłumów” Eugeniusza Kosińskiego opublikowanego na łamach portalu www.pch24.pl. Tekst możecie przeczytać pod tym linkiem .

Polecane

Share This