donGURALesko: „Dla mnie PiS to jest jakaś neobolszewia, to są najeźdźcy”

Raper komentuje hasło "j***ć PiS".


2021.04.05

opublikował:

donGURALesko: „Dla mnie PiS to jest jakaś neobolszewia, to są najeźdźcy”

fot. kadr z wideo

W opublikowanym w marcu klipie do numeru „Dedukuj kit” donGURALesko rapuje m.in. przed kompleksem budynków Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. W teledysku znalazło się sporo innych odniesień do polityki, w tym hasło „j***ć PiS”. Raper przyznał, wulgarne sformułowanie trudno nazwać konstruktywną krytyką, ale jego zdaniem „w obecnej sytuacji rzeczywistość potrzebuje właśnie tak dosadnej odpowiedzi”.

Po raz pierwszy od 1989 roku władza zachowuje się w aż tak butny, tak bezczelny sposób. Dla mnie PiS to jest jakaś neobolszewia, to są najeźdźcy. Populizm doprowadzony do granic absurdu skończy się bardzo źle. Jestem przeciwnikiem tej władzy i mam nadzieję, że w najbliższym horyzoncie zdarzeń doczekam czasów, kiedy zobaczę, jak ci ludzie ponoszą odpowiedzialność za swoje niecne czyny, których dopuszczają się cały czas.

To nie jest tak, że ja się jakoś pcham, żeby wypowiadać się na ten temat. To jest w ogóle paradoksalne, że raper musi bronić pewnych rzeczy. Ale zauważam, że wielu jednak milczy i może z tego „j***nia PiS-u” dojdziemy do jakichś konstruktywnych pomysłów, co z tym dalej zrobić. Wciąż widzę, że jest jakieś światełko w tunelu wyjścia z tej j***ej beznadziei – mówi donGURALesko.

Sprawdź także: donGURALesko: „Wydaje mi się, że w roku 2021 stałem się raperem kompletnym”

„Dedukuj kit” to jeden z dwóch wydanych dotychczas singli zapowiadających krążek „Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu” (drugim jest numer „Memy” sprzed kilku dni). Szykowany na maj album ma być inny, niż wszystkie dotychczasowe płyty DGE. Artysta nie ukrywa, że jest wściekły w związku z sytuacją społeczno-polityczną w Polsce i na świecie i na nowym krążku chciał dać ujście swojej frustracji.

Nie wiem, czy takiego albumu potrzebuje świat, ale wiem, że ja go potrzebowałem. Będzie ostro – zapowiadał na początku marca raper, publikując zdjęcie zmasterowanej płyty matki z premierowym materiałem.

Na donGURALesko.pl możecie już zamówić „Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu”. Premiera sklepowa pod koniec maja, ale preorderowicze dostaną swoje egzemplarze dwa tygodnie wcześniej.

Polecane

Share This