donGURALesko i Waldemar Kasta powracają jako K.A.S.T.A Squad


2021.11.16

opublikował:

donGURALesko i Waldemar Kasta powracają jako K.A.S.T.A Squad

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Wspólny numer donGURALesko i Waldemara Kasta “Antyhit”, wyprodukowany przez Matheo, pojawi się na składance “Rap Najlepszej Marki III”. Płyta ta wydawana jest z okazji 15-lecia Step Records. donGURALesko i Waldemar Kasta ostatni album w duecie, czyli “Kastaniety”, wydali w 2003 roku. Rok wcześniej wyszła płyta “Kastatomy”.

Przez ostatnie lata donGURALesko i Waldemar Kasta wydawali wspólne numery. “Antyhit” to jednak to pierwszy od dawna utwór wydany pod szyldem K.A.S.T.A Squad. Wspólne utwory raperów wydane w ostatnich latach to m.in.: “Maradona”, “Pipa, lampa, oranżada”, “Król podziemia” , “Goryl”, “Kolor purpury” czy “Musisz”.

Zarówno Waldemar Kasta jak i donGURALesko posiadają osobowość artystyczną, która obroniła się przez szereg lat i dalej jest czymś, co wyróżnia ich na tle obecnych wykonawców. Osobno, jak i razem, jako tandem K.A.S.T.A Squad, mają status legend, wciąż aktywnych i nie bazujących tylko na odcinaniu kuponów od dawniejszych sukcesów.

Dowodem jest chociażby utwór na “RNM III”, gdzie bez najmniejszego problemu interpretują nową, obecnie popularna stylistykę, sprawiając, że dalej jest to brzmienie K.A.S.T.A Squad, a nie generyczna kopia zachodnich trendów – komentuje producent utworu Matheo.

Album “Rap Najlepszej Marki III”, na którym znajdzie się “Antyhit” autorstwa donGURALesko, Waldemara Kasty i Matheo, premierę ma 26 listopada. DJ Dziadzior znajdzie się także w innym utworze z tego wydawnictwa – “My Pariasi”.

Polecane

Share This