donGURALesko przedstawia nowy singiel zapowiadający „Latające ryby”


2019.04.26

opublikował:

donGURALesko przedstawia nowy singiel zapowiadający „Latające ryby”

fot. kadr z wideo

 

Zgodnie z zapowiedzią w sieci pojawił się nowy kawałek donGURALesko. „Echo” to drugi singiel zapowiadający płytę „Latające ryby”. Na stronie artysty ruszyła przedsprzedaż materiału, którego premierę zaplanowano na 7 czerwca.

Wydawnictwo doczekało się kilku wersji – obok podstawowej, którą znajdziemy w sklepach, jest także preorderowa edycja deluxe z inną szatą graficzną, autografem DGE i płytą instrumentalami, pakiet z koszulką oraz limitowane do 50 egzemplarzy wydanie zawierające ręcznie drukowany, numerowany i podpisany autorski print o wymiarach 100 x 50 cm, a także pins, który można otrzymać także składając w sklepie artysty zamówienie na kwotę przekraczającą 150 PLN. Najbogatszą wersję „Latających ryb” wyceniono na 299 PLN.

„Latające ryby” to dziesiąty solowy album donGURALesko. W przeciwieństwie do nagranego z Matheo mixtape’u „Miłość, szmaragd i krokodyl” artysta zmierzy się z nieco poważniejszymi tematami.

Realizm magiczny miesza się z socjologią, sen z jawą, a nauka z metafizyką. Za produkcję muzyki odpowiada czołówka polskich producentów: White House, The Returners, Ceha/CCT oraz reprezentanci nowej szkoły: Tailor Cut, KillyrGod oraz James Wantana. Album jest swoistą kontynuacją myśli z poprzednich albumów „Magnum Ignotum: Preludium” oraz „Dom otwartych drzwi”, zamykając tym samym pewien etap w twórczości DGE – czytamy w opisie płyty.

Autorką projektu okładki albumu jest Marta Ludwiszewska, artystka wizualna, graficzka, ilustratorka, związana z Pracownią N22, pomysłodawczyni Pogotowia Graficznego oraz współorganizatorka cyklicznych warszawskich imprez Full Moon Party.

Polecane

Share This