Down, Sodom, Entombed i inni na MetalFeście


2013.01.02

opublikował:

Down, Sodom, Entombed i inni na MetalFeście

MetalFest 2013 odbędzie się w dniach 20-22 czerwca w Jaworznie.DOWN:

Czemu formacja ta zawdzięcza miano „supergrupy”? Otóż tworzą ją muzycy grający w takich zespołach jak Pantera, Crowbar, Superjoint Ritual czy Corrosion Of Conformity. Ekipa dowodzona przez jednego z najważniejszych wokalistów w historii metalu, Phila Anzelmo, przyjedzie do Polski po raz pierwszy od czterech lat (pamiętne koncerty w Warszawie i Krakowie). Radzimy nastawić się na set pełen stoner/sludgowych hitów typu „On March the Saints”, „Stone The Crow” czy „Witchtripper”.SODOM:

Europejski thrash metal ukształtowały trzy istotne kapele. Jedna z nich, Kreator, gościła w Jaworznie rok temu. W tym roku zaś, kolej na drugą z tych grup: zespół Sodom. Formacja ta konsekwentnie działa od 1982 i starzeje się ze szlachetnością dobrego wina. Ilość ludzi, którzy czekają w Polsce na ich koncert, mówi sama za siebie.

ENTOMBED:

Entombed to żywa legenda ekstremalnej muzyki. Zespół powstał w 1987 roku i od tamtej pory zapracował na miano prekursorów stylu określanego jako „death ‘n’ roll”. Szwedzi mają na koncie parę albumów które przeszły do historii metalu (min. rewelacyjne „Wolverine Blues” i „Left Hand Path”). Niestety, dosyć rzadko koncertują, dlatego okazje, by osobiście sprawdzić jak rewelacyjnie wypadają w trakcie występów scenicznych, nie trafiają się często.CRYPTOPSY:

Cryptopsy to nazwa dobrze znana każdemu, kto interesuje się ekstremalnym metalem. Kanadyjczycy tworzą brutalny, techniczny death metal i robią to na światowym poziomie.

Znamy już nazwy pierwszych polskich zespołów, którzy pojawią się w Jaworznie. Są to: death-thrash metalowy Vedonist, stoner doomowy Belzebong oraz post black metalowy zespół Thaw.

Polecane

Share This