Dr Misio – „Młodzi” – klip bez cenzury


2013.01.10

opublikował:

Dr Misio – „Młodzi” – klip bez cenzury

Arkadiusz Jakubik – aktor znany z ról w takich filmach jak „Wesele”, „Dom zły”, czy „Jesteś bogiem”, znów spotyka się na planie filmowym ze znakomitym reżyserem Wojciechem Smarzowskim i nie chodzi nawet o najnowszy tytuł kinowy „Drogówka” (premiera 01.02.2013), podczas kręcenia którego obaj panowie także współpracowali, a o teledysk zespołu Dr Misio do piosenki „Młodzi”.

Utwór promuje nadchodzący album grupy, na której czele stoi Jakubik. Formację tworzą także Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis i Jan Prościński. Teksty do piosenek napisali Krzysztof Varga i Marcin Świetlicki.

Tak Arkadiusz Jakubik opisuje istotę działalności Dr Misio: „Myślę, że głównym ciężarem są tutaj teksty. Dla mnie słowo ma największą wagę. Nieprzypadkowo zaprosiłem do współpracy Krzyśka Vargę jako autora, poprosiłem również Marcina Świetlickiego o parę tekstów. Te teksty są rzeczą najbardziej istotną dla naszego zespołu. Wydaje mi się, że mają coś do powiedzenia, mają konkretny, mocny przekaz. Dr Misio to są faceci głównie po czterdziestce. Parę cystern alkoholu mamy już za sobą, na ten świat patrzymy trochę z dystansem, ale trochę wydaje się nam, że coś na jego temat wiemy. A poruszamy rzeczy najważniejsze, eschatologiczne. Nie ukrywam, że momentami depresyjne, ale ważne. Piosenki są o śmierci, o przemijaniu, o miłości. O tym co najważniejsze, co nas może dotykać, co nas obchodzi.

Więcej informacji o albumie i trasie koncertowej już wkrótce.

Polecane

Share This