Drake i 21 Savage pozwani przez Vogue’a za fejkową okładkę


2022.11.09

opublikował:

Drake i 21 Savage pozwani przez Vogue’a za fejkową okładkę

fot. mat. pras.

W piątek w sieci pojawił się wspólny album Drake’a i 21 Savage’a zatytułowany „Her Loss”. Płyta już w dniu premiery wywołała kontrowersje. Odniosła się do niej m.in. Megan Thee Stallion, informując, że nie życzy sobie, by Drake wracał do wątku strzelaniny, w której zranił ją Tory Lanez.

Fani do samego końca nie wiedzieli, czy materiał faktycznie ujrzy światło dzienne, czy też może jest zmyłką. Wszystko przez niecodzienną kampanię promocyjną, której elementem było przygotowanie fejkowej okładki Vogue’a. 30 października na instagramowym profilu Drake’a pojawił się post ze spreparowaną okładką magazynu i podpisem: – Ja i mój brat 21 Savage wydajemy jutro płytę. Dziękujemy Vogue’owi i Annie Wintour za miłość i wsparcie w tym historycznym momencie.

No i właśnie – wpisu nie ma już na profilu Kanadyjczyka, jest za to pozew złożony przez prawników wydawcy Vogue’a. Czytamy w nim, że artyści nie tylko wrzucili grafikę do sieci, ale wydrukowali także egzemplarze pisma ze zmienioną okładką i kolportowali w kilku miastach, budząc w fanach przekonanie, że to prawdziwe wydanie czasopisma. Wewnątrz magazyn miał być niemal niezmieniony, poza umieszczeniem tytułu krążka na niektórych stronach oraz zdjęciem Drake’a. Ilustracja pojawiła się także na innych materiałach drukowanych, co sprawiło, że czytelnicy potraktowali to jak kampanię promującą rzeczywiste wydanie Vogue’a.

Raperzy spreparowali nie tylko okładkę pisma, ale także… występ w SNL. W sieci pojawiło się nagranie, w którym artyści zapowiadani przez Michaela B. Jordana wykonują „On BS”. W prawdziwym SNL takie wydarzenie nie miało miejsca, ale w tym przypadku nie zanosi się na pozew.

Polecane

Share This