Drama wokół występu Ich Troje na Pol’and’Rock Festivalu. Jurek Owsiak się tłumaczy

Ogłoszenie koncertu wywołało burzę w sieci.


2024.06.12

opublikował:

Drama wokół występu Ich Troje na Pol’and’Rock Festivalu. Jurek Owsiak się tłumaczy

fot. Stanisław Wadas / WOŚP

Napisać, że ogłoszenie występu Ich Troje na Pol’and’Rock Festivalu, wzbudziło kontrowersje, to nic nie napisać. W sieci wybuchła prawdziwa burza, bywalcom festiwalu nie mieści się w głowie, że na jego tegorocznej edycji pojawi się zespół Michała Wiśniewskiego. „1 kwietnia już był”, „Ciarki żenady”, „zaproście jeszcze Zenka Martyniuka”, „Coście uczynili z tą krainą…”, „R.I.P. Festiwalu Rocka, witaj Dożynkowy Festiwalu Kiczu”, „Nie chcę nikomu wypominać życiorysu, ale Wiśniewski stoi daleko bardzo od idei festiwalu” – to zaledwie kilka spośród licznych komentarzy krytyków.

Jak widać nie wszyscy cieszą się z ogłoszenia, w choć na facebookowym profilu festiwalu nie brakuje takich, którzy studzą emocje, przypominając, że zaproszenie Majki Jeżowskiej też nie wszystkim się podobało, a na koncercie stawił się tłum widzów.

SPRAWDŹ TAKŻE: Jerzy Owsiak nie chce Ich Troje na Pol’and’Rock Festivalu?

Ich Troje próbowali dostać się na Pol’and’Rock Festival poprzez eliminacje. Ich zgłoszenie nie uzyskało jednak aprobaty jury. – Wysłaliśmy zgłoszenie. Zrobiliśmy to specjalnie dla was. To, że nie dostaliśmy się na ten festiwal i że wystąpimy, to jest prawo organizatora. Mogę powtórzyć tylko to, co mówię za każdym razem, kiedy nie grają nas stacje radiowe. Czasami jest tak, że to, że wy jeździcie na ten festiwal, nie oznacza, że większość sobie tego życzy. Ten zespół nigdy nie zdobywał uznania jury. Czy to była Eurowizja, czy festiwal w Opolu – zawsze stała za nami publiczność. To, że jeździcie na Pol’and’Rock – róbcie tak dalej, bo to jest jeden z najważniejszych festiwali w tym kraju – komentował wówczas Michał Wiśniewski, dodając, że mimo takiej decyzji komisji nie zamierza obrażać się na WOŚP i nadal będzie wspierał działania fundacji.

Jurek Owsiak zmienił zdanie

Wygląda na to, że właśnie tą wypowiedzią lider Ich Troje zaskarbił sobie uznanie Jurka Owsiaka i to właśnie pod jej wpływem szef Orkiestry zdecydował się zmienić zdanie w sprawie jego zespołu.

Wielokrotnie w fundacji wpływa się na zmianę mojej decyzji, czyli słuchamy muzyki, której często bym nie zaakceptował. Zresztą po line-upie wielu naszych edycji widać, że te zmiany i to bardzo mocne zaszły. Tym razem powiedziałem: „W życiu nie spotkałem się z tak niecodziennym podejściem do całej sytuacji. Skromność? Pokora? Sam nie wiem, jak to nazwać”. W świecie artystów na najróżniejszych poziomach uprawianej sztuki jest to rzadkie, a wręcz nieistniejące zachowanie, pogodzenie się z decyzją. Nie dość, że propozycja Ich Troje odrzucona, to jeszcze Michał Wiśniewski na ten Festiwal wszystkich zaprasza i uznaje decyzję jury. I tutaj wykonałem gest już kilka tygodni temu. Osobiście zadzwoniłem do Michała i osobiście zaprosiłem go na Małą Scenę – skomentował Owsiak.

Wybieracie się na tegoroczny Pol’and’Rock Festival?

Polecane

Share This