Dream Theater wracają do Polski


2014.03.12

opublikował:

Dream Theater wracają do Polski

W ubiegłym miesiącu muzycy Dream Theater wystąpili w katowickim Spodku promując swój ostatni album zatytułowany „Dream Theater”. Grupa wróci do naszego kraju już w lutym, aby zagrać w Gdyni. Wkrótce poznamy szczegóły występu, na razie mamy dla Was jedynie nowe daty koncertów, które pojawiły się na oficjalnym fanpage`u zespołu:

07.07 – Paryż, Olympia

14.07 – Gdynia, Hala Gdynia

21.07 – Tilburg, 013

22.07 – Brescia, Piazza Loggia

23.07 – Turyn, Gru Village

26.07 – Pescara, Adriano Flacco Field

28.07 – Budapeszt, Budapest Park

29.07 – Sofia, Festivalna Hall

W naszym sklepie można już zamówić  książkową biografię Dream Theater zatytułowaną „Lifting Shadows”.

Dream Theater wracają do Polski

Gwiazda progresywnego metalu wraca do Polski po dwuletniej przerwie. Mająca na koncie 10 milionów sprzedanych płyt grupa przyjedzie do nas promować swój najnowszy album zatytułowany po prostu „Dream Theater”. Premierę dwunastego krążka w karierze grupy zaplanowano na 24 września. Album nagrano w Cove City Sound Studios in Glen Cove w stanie New York, producentem płyty jest gitarzysta John Petrucci. „Każdy album jest okazją, by zacząć na nowo” – mówi Petrucci. „Zbudować coś lub ulepszyć na bazie tego, co ewoluowało od lat lub stworzyć coś totalnie przełomowego. To pierwszy w naszej karierze album zatytułowany nazwą zespołu i nie przychodzi mi do głowy żaden silniejszy argument potwierdzający naszą muzyczną i twórczą tożsamość. W pełni wykorzystaliśmy wszystkie elementy, które sprawiają, że Dream Theater jest zespołem wyjątkowym – od epickich i pełnych napięcia po nastrojowe i pełne filmowego rozmachu. Jesteśmy tą płytą bardzo podekscytowani i nie możemy się już doczekać, kiedy wszyscy ją usłyszą” – dodaje.

Bilety w czterech kategoriach cenowych trafią do sprzedaży w środę. Ich ceny zaczynają się od 120 zł, kończą na 350 (loża VIP). Promocyjne ceny obowiązują do 31 lipca, później wejściówki zdrożeją o 20-25 zł. 1 grudnia ceny wzrosną ponownie, od tego momentu najtańszy bilet będzie kosztował 155 zł, a wejście do loży VIP 400 zł. Bilety kolekcjonerskie będą dostępne na www.rockserwis.pl, normalne wejściówki można kupić poprzez Eventim i TicketPro.

Koncert rozpocznie się o 20:00.

Zalążek Dream Theater pojawił się po raz pierwszy we wrześniu 1985 roku, kiedy to przyjaciele z Berklee School Of Music – John Petrucci, John Myung oraz Mike Portnoy, podczas jednego ze spotkań stwierdzili, że istnieje muzyka, którą lubią i którą wspólnie chcieliby grać. Ściągnęli starego przyjaciela ze szkolnej ławy, klawiszowca Kevina Moore’a i założyli grupę o nazwie Majesty. W listopadzie 1987 roku do wspomnianej czwórki dołączył wokalista Charlie Dominici i tak – po zmianie nazwy – narodził się Dream Theater.

 

Dziś po prawie 30 latach istnienia i kilku zmianach w składzie, Dream Theater to jeden z najważniejszych zespołów rockowych ostatnich dekad, bez trudu zapełniający największe hale na całym świecie. Muzycy tworzący ten kanadyjsko-amerykański kwintet oprócz wybitnych zdolności kompozytorskich, mogą poszczycić się niebywałymi umiejętnościami technicznymi, stanowiącymi niedościgły wzór dla kolegów po fachu.

 

Ich wcześniejsze koncerty w Polsce cieszyły się wielkim powodzeniem. Ostatnio zagrali w połowie 2011 i na początku 2012 roku tuż po poważnej roszadzie personalnej w składzie. Jesienią 2010 roku grupę opuścił jeden z jej założycieli – charyzmatyczny perkusista Mike Portnoy. I choć już w styczniu 2011 Mike chciał powrócić do zespołu, nie spotkało się to z aprobatą reszty muzyków.

Popularne newsy

Polecane

Share This