Dua Lipa jak Miley Cyrus wspiera polskie kobiety


2020.10.27

opublikował:

Dua Lipa jak Miley Cyrus wspiera polskie kobiety

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

O czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał jeden z przepisów aborcyjnych za niezgodny z ustawą zasadniczą, piszą media na całym świecie. Nic dziwnego, że wieści o tym, co dzieje się u nas, docierają także do gwiazd ze Stanów. Sytuacja, w jakiej znalazły się Polki, poruszyła Miley Cyrus i jej fundację.

Wczoraj na profilu założonej przez Miley organizacji Happy Hippie pojawił się post, będący cytatem z polskiego instagramowego konta @cielesne, którego autorka informowała o czwartkowym wyroku TK. Administratorzy profilu fundacji dodali do tego krótki komentarz, w którym napisali:

Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju.

Niedługo po opublikowaniu wpisu na przez Happy Hippie Foundation Miley udostępniła go także stories na swoim koncie, które obserwuje 116 mln użytkowników Instagrama.

Dziś w ślady Miley poszła inna gwiazda światowego formatu. Dua Lipa na swoim story opublikowała posty pochodzące z konta organizacji Cyrus, mówiące o tym co dzieje się w Polsce i jak można pomóc polskim kobietom. Warto wspomnieć, że Instagram Lipy obserwuje 54 miliony użytkowników.

 

Ogólnopolski Strajk Kobiet zachęca wszystkich do wychodzenia na ulice i aktywnego protestowania przeciwko wyrokowi TK w środę i piątek.

Polecane

Share This