Dua Lipa z niesamowitym wynikiem oglądalności swojego livestreamu


2020.12.02

opublikował:

Dua Lipa z niesamowitym wynikiem oglądalności swojego livestreamu

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Wirtualny koncert „Studio2054” jak dotąd zgromadził przed monitorami publiczność powyżej pięciu milionów widzów (jest to ilość unikalnych użytkowników, którzy zakupili bilety). To na razie pierwsze dane, bo ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, można je nadal oglądać do 6 grudnia (obecna cena biletu to 7,50 funta). Do tej pory wiadomo, że największa widownia pochodziła z Chin – ponad 1,9 miliona unikatowych logowań i z Indii – ponad 95 tysięcy.

Ben Mawson z zespołu TaP Music szacuje, że liczba osób oglądających stream na żywo może osiągać liczbę między osiem a dziewięć milionów osób – zakładając ze koncert oglądany był w domach przez więcej niż jedną osobę, która wykupiła dostęp do transmisji.

W wirtualnym koncercie „Studio2054” poza Duą Lipą udział wzięli m.in. Miley Cyrus, Elton John, Kylie Minogue, FKA Twigs. Bilety na to wydarzenie kupić można było w cenach od 18.50 $ do 25 $ za pakiet VIP. Przygotowanie produkcji koncertu trwało pięć miesięcy. Koszty show szacuje się na 1,5 mln dolarów.

Polecane


Share This