DVD Love De Vice później


2012.07.06

opublikował:

DVD Love De Vice później

Planowana data wydania DVD Love De Vice „Silesian Night” ponownie uległa zmianie. Względy produkcyjne, dbałość o jakość obrazu i brzmienia spowodowały, że wydawnictwo to ostatecznie trafi do sklepów 10 września tego roku.

Materiał na pierwszy w dorobku zespołu krążek DVD został zarejestrowany w listopadzie ubiegłego roku w katowickim Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego.

 

Love De Vice – „Silesian Night 11.11.11”

1. Another Day

2. Frosty Morning

3. Minutes Of Joy

4. Megiddo

5. When A Blind Man Cries

6. With You Now

7. Say No

8. Winter Of The Soul

9. Letter In ‘A’ Minor

Bonus:

Wywiad z Andrzejem Archanowiczem and Pawełem Graneckim.

“Foggy Future” (video clip)

Dodatki:

Biografia

Dyskografia

Galeria

Tapety na pulpit

11 listopada ubiegłego roku grupa zaprezentowała się na deskach Teatru Śląskiego w odnowionym składzie oraz z premierowym materiałem. Z dziewięciu zarejestrowanych na żywo kompozycji sześć są to utwory przygotowywane z myślą o nowej płycie studyjnej zespołu.  Przed studyjną premierą będzie można zobaczyć i usłyszeć takie kompozycje jak podlane floydowym sosem „Another Day”, delikatne, przywołujące skojarzenia z debiutem King Crimson „Frosty Morning”, czy wykonane z hardrockową werwą orientalne „Winter of Soul” oraz monumentalne „Say No”.  Oprócz nowych autorskich kompozycji znalazło się  również miejsce dla coveru „When a Blind Man Cries” grupy Deep Purple w autorskiej aranżacji zespołu. Czy Love De Vice udało się wyjść obronną ręką z konfrontacji z legendarnym wręcz statusem oryginału?

Obok premierowego materiału nie mogło zabraknąć najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu takich jak „With You Now” czy „Letter in A Minor”. 

Jest to pierwsze wydawnictwo Love De Vice w składzie z nowym klawiszowcem Jackiem Melnickim (LSD Project ex Riverside), którego bogate i przestrzenne aranżacje idealnie wkomponowały  się w styl i zespołu. 

Tego wieczoru na scenie z zespołem gościnnie wystąpili również Mateusz Szmyt na wiolonczeli (na co dzień muzyk Filharmonii Narodowej) oraz Tomasz „Ragaboy” Osiecki na dilrubie (instrumencie będącym odmianą hinduskiego sitaru granego smyczkiem), nadając aranżacjom jeszcze bardziej epicki i orientalny klimat.

Na płycie znajdą się również dodatki w postaci wywiadu z artystami, galerii zdjęć, teledysku „Foggy Future”, który promował debiutancki album grupy p.t.”Dreamland”.

Polecane

Share This