DVD – Luxtorpeda na XVII Przystanku Woodstock


2012.07.01

opublikował:

DVD – Luxtorpeda na XVII Przystanku Woodstock

Ten koncert był jak pieczęć potwierdzająca szturmem zdobytą pozycję przez Luxtorpedę. Zanim zagrali na Przystanku zdążyli się już solidnie ograć, błysnęli na Jarocinie, zawojowali listę przebojów Trójki… Równolegle przeszli przez wszystkie etapy eliminacji… w finale przyszło im zagrać na Dużej Scenie w pełnym słońcu, otwierając festiwalowy dzień. To cholernie trudne. Gdy wychodzili, przed sceną był pusty plac. Gdy Litza riffem z „Autystycznego” sprawdził, czy wzmacniacz włączony i czy wszystko gra… zbierający się tłum, ku zaskoczeniu muzyków odśpiewał bodajże cały numer samodzielnie. Coś takiego widziałem tylko raz w życiu. Ten moment i wiele innych „smaczków” znajdziecie na DVD, które właśnie traciło do dystrybucji.


Pamiętam taką scenkę, kiedy przed koncertem, gdzieś za sceną zobaczyłem nieco zestresowanego Litzę. Tego na DVD chyba nie znajdziecie. Dałem mu wtedy… bilet na koncert Luxtorpedy;) Masz – mówię – na szczęście. To jedyny bilet na jakikolwiek koncert na tym festiwalu. – Oddam po koncercie – odpowiedział zaskoczony.- Nie, zatrzymaj go. Niech farta przynosi!Kiedy w maju tego roku Luxy odbierały Fryderyka, zapytałem się go – Masz? – Mam!

Jurek Owsiak o tej  płycie mówi:Luxtorpeda. Ta nazwa oddaje wszystko – pojawili się nagle i nie tyle pomknęli, co cały czas mkną na szalonych dźwiękach swojej muzy. Od dawna wiadomo było, że wszyscy Acidzi tworzą ciekawe projekty. Z wielkim szacunkiem odnosimy się do ich uczestnictwa w naszych projektach związanych z Eliminacjami na Przystanek Woodstock. Zarówno Titus, jak i Litza, nie szemrając pod nosem, zgłosili swoje bandy do woodstockowych Eliminacji. Obaj z tymi projektami dotknęli Dużej Sceny, a projekt Luxtorpeda rozjechał się po całej Polsce i znalazł uznanie wśród fanów i tych, którzy muzę tylko oceniają.


Woodstockowy, trudny koncert, bo rozpoczynający kolejny dzień Przystanku Woodstock, okazał się wielkim sukcesem, który postanowiliśmy uwiecznić na płytach DVD i CD. Chcielibyśmy, żeby był on także zaproszeniem dla wszystkich marzących o Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata – Przystanku Woodstock. Także i Wam ta przygoda może się przydarzyć.

Dziś Luxtorpeda to już zespół kompletny, którego nikomu w świecie polskiego rocka (i nie tylko) przedstawiać nie trzeba. Na tegorocznym Woodstocku pojawi się znów – tym razem jako gwiazda. Zasłużenie.

Polecane

Share This