Dwa dni targów, trzy dni muzyki i masa gwiazd


2012.11.24

opublikował:

Dwa dni targów, trzy dni muzyki i masa gwiazd

Gośćmi Europejskich Targów Muzycznych Gazety Co Jest Grane, organizowanych w dniach 24-25 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, będą gwiazdy muzyczne – wśród nich światowej sławy jazzmani Tomasz Stańko i Michał Urbaniak, Iza Lach, Marek Kościkiewicz, Kamil Bednarek, Jerzy Owsiak czy Czesław Śpiewa.

W koncertach towarzyszących imprezie wystąpią z kolei m.in. Monika Brodka, MashMish, Renata Przemyk, Voice Band i wielu innych.

Tomasz Stańko – gdyby stworzyć listę polskich muzyków, którzy bez najmniejszego trudu zrobili karierę za granicą, Stańko byłby na jednym z pierwszych miejsc. Gdyby stworzyć listę jazzmanów, bez których ten gatunek nie byłby dziś tym, czym jest, Stańko musiałby się na niej znaleźć. Gdyby stworzyć listę mistrzów trąbki, którzy sprawili, że jest ona we współczesnym jazzie tak ważnym instrumentem, nie mogłoby na niej zabraknąć Stańki. I czy trzeba pisać o nim jeszcze coś więcej? Może tylko to, że spotkanie z Tomaszem Stańko odbędzie się w niedzielę, o godz. 12.30 i 14.15 w PKiN. Wśród spotkań z gościem specjalny znaleźli się m.in. Irek Dudek, Kayah, Jerzy Maksymiuk, Bohdan Łazuka i inni.

 

Na tegorocznej edycji Targów prężnie zaprezentuje się Strefa Niezależna. Jest to szansa pokazania tych, którzy działają poza głównym nurtem. Strefa dzielić się będzie na część muzyczną i tą poświęconą modzie. Na miłośników krążków CD czeka wielka wymienialnia płyt. Masz płyty, których się wstydzisz? A może masz więcej niż jeden egzemplarz tego samego albumu? Chcesz pozbyć się nie potrzebnych winyli, lub CD, a przy okazji wzbogacić swoją kolekcję o nowe pozycje?

Targi będą także okazją dla ponad 100 wystawców do zaprezentowania swojej oferty, a to będzie kolejna atrakcja dla widzów. Bo na stoiskach poszczególnych oficyn będzie można kupić płyty nie zawsze dostępne przecież w znikających niemal z miesiąca na miesiąc sklepach muzycznych, będzie można dostać promocyjne gadżety, spotkać się ze swoimi ulubionymi gwiazdami. To idealne miejsce na zrobienie przedświątecznych zakupów!

Wśród wystaw będzie można zobaczyć ekspozycję fotografii koncertowych autorstwa Music Foto Kolektiv – Marcina Bąkiewicza i Artura Rawicza a na stoisku wydawcy „Rynku Muzycznego” zaopatrzyć się w pierwszy numer tego miesięcznika (na rynku od 2 dni).

Nie zabraknie tez atrakcji dla dzieci, kinomanów czy fanów mody.

Daty:

Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane odbędą się w dniach 24-25 listopada 2012 roku. Koncerty towarzyszące targom odbędą się w dniach 23-25 listopada.

Godziny otwarcia Targów Muzycznych:

24-25 listopada: 11:00-19:00 (programy targów i konferencji dostępne w osobnych zakładkach)

Godziny koncertów:

23-25 listopada: wstęp od 19:00 (program dostępny w zakładce koncerty)

Bilety:

Bilety wstępu na Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane oraz na towarzyszącą im konferencję muzyczną dostępne w kasach przed wejściem w godzinach trwania imprezy.

Bilet jednodniowy: 10 PLN

Dzieci (do 12-tego roku życia): 5 PLN

Bilet dwudniowy: 15 PLN

Adres: Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

Kontakt: targicojestgrane@agora.pl

Polecane

Share This