Dwa nowe utwory od Jespera Jenseta i live na Insatgramie


2020.04.06

opublikował:

Dwa nowe utwory od Jespera Jenseta i live na Insatgramie

Jesper Jenset zyskuje coraz większy rozgłos zarówno w rodzimej Norwegii jak i na całym świecie. W Polsce 22-letni artysta znany jest przede wszystkim ze współpracy z Gromeem jako wokalista w przeboju „One Last Time” oraz w najnowszym singlu „Sweet Emotions”. Jesper ma w dorobku też wspólne utwory z H.E.R. – jedną z najbardziej cenionych obecnie wokalistek r&b oraz amerykańskim duetem DJ-skim Lost Kings. Jest także współautorem nowego singla Alana Walkera – „Heading Home”, który ukazał się kilka dni temu. Nie przestaje także tworzyć solowej muzyki – ma na koncie już dwie EP-ki „Vol. 1” i „Vol. 2”, a już wkrótce ujawni trzeci minialbum.

SPRAWDŹ TAKŻE: Prince na pewno nie przewraca się w grobie – Andrzej Cała recenzuje najnowszy album Childisha Gambino

W ostatni piątek Jesper opublikował dwa nowe utwory – „Facade” i „I Like When We”, które pojawią się na EP-ce „Vol. 3”. Jej premiera zaplanowana jest na 29 maja. Już dzisiaj (poniedziałek, 6 kwietnia) o 18:00 będzie okazja usłyszeć nowe utwory na żywo na Instagramie Sony Music Poland – o tej godzinie Jesper rozpocznie livestream, podczas którego zaśpiewa dla polskich fanów.

– „Facade” jest o staraniu się być lepszą wersję samego siebie. To utwór w letnim klimacie o życiu chwilą – mówi Jesper, który jest zarówno autorem, jak i producentem utworu. – Nie robię wszystkiego sam, bo czuję że praca z innymi inspiruje mnie do robienia lepszej muzyki, ale tylko mając kontrolę nad procesem twórczym, czuję że efekt końcowy jest tym, czego oczekuje.

SPRAWDŹ TAKŻE: Childish Gambino: ludzki kosmita, za którym trudno nadążyć

Jesper jest także autorem drugiego wydanego właśnie utworu, „I Like When We”, poświęconego… fizycznemu aspektowi miłości. Brzmienie Jespera to z jednej strony inspiracje nowoczesnym popem i r&b, z drugiej – muzycznymi klasykami między innymi z wytwórni Motown. Jesper ma też swoją drugą stronę – jest aktywnym sportowcem i jako nastolatek reprezentował nawet Norwegię w gimnastyce! Przyznaje jednak, że to muzyka, dzielenie się nią z fanami oraz występowanie na scenie daje mu energetycznego kopa, mocniejszego niż jakikolwiek sport.

Kliknij na okładkę, żeby posłuchać utworów Jaspera.

Polecane

Share This