Dwie królowe na wspólnym tronie – Lizzo i Cardi B łączą siły


2021.08.14

opublikował:

Dwie królowe na wspólnym tronie – Lizzo i Cardi B łączą siły

fot. YouTube

Trzykrotna laureatka Grammy Lizzo opublikowała swój nowy, wyczekiwany przez fanów singiel „Rumors” z gościnnym udziałem Cardi B, który dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych. Piosence towarzyszy klip, który można obejrzeć na YouTube. Utwór miał premierę na MTV Live, MTVU oraz na telebimie na Times Square w Nowm Jorku. „Rumours” jest zapowiedzią nowego wydawnictwa Lizzo, ale na jego szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Lizzo

Lizzo to muzyczna instytucja z ponad 5 miliardami streamów i platynowym debiutem. Jej pierwsza płyta „CUZ I LOVE YOU” ukazała się 19 kwietnia, debiutując na 6. miejscu notowania Billboard 200, gdzie w top 10 spędziła 24 tygodnie z rzędu. Jej singiel „Truth Hurts” utrzymywał się na 1. miejscu listy przebojów 7 tygodni, co jest najlepszym wynikiem jakiejkolwiek raperki w historii.

Od wydania „CUZ I LOVE YOU”, Lizzo regularnie pojawia się w mediach. Magazyny „Time” i „Entertainment Weekly” przyznały jej w 2019 roku tytuł „Entertainer of the Year”. Ponadto artystka gościła na okładkach takich tytułów jak „Rolling Stone”, „Billboard”, „Elle” czy brytyjskiego „Vogue’a”. Rok 2020 rozpoczęła od występu na gali Grammy, którą opuściła z 3 statuetkami. Na koncie ma także nagrody BET czy NAACP.

Cardi B

Cardi B niedawno otrzymała tytuł „Kobiety roku” magazynu „Billboard”, a także gościła na okładkach „Interview” czy „XXL”. Wielkim sukcesem gwiazdy jest singiel „WAP (Feat. Megan Thee Stallion)”, który 5-krotnie pokrył się platyną, a w chwili premiery, w sierpniu 2020 roku, zadebiutował na szczycie Billboard Hot 100. Był to czwarty numer 1 Cardi B w USA, co czyni ją jedyną raperką z piosenkami na szczycie notowania w dwóch różnych dekadach.

Odważny język i głośna osobowość, zapewniły Cardi B status kultowej supergwiazdy nie tylko obecnej epoki. Jest uwielbianą artystką, uznaną aktorką i przede wszystkim poważaną na całym świecie raperką. Sukces i uznanie przyniósł jej studyjny debiut „INVASION OF PRIVACY” z 2018 roku. Cardi została pierwszą kobietą z 5 przebojami znajdującymi się jednocześnie w top 10 listy przebojów w USA i pierwszą raperką z czterema singlami na szczycie listy Hot 100. Cardi teraz jest już laureatką Grammy, a jej płyta zdobyła status potrójnej platyny oraz 1. miejsce notowania Billboard 200. Z krążka pochodzi mający diamentowy status przebój „Bodak Yellow”. Ponadto wszystkie 13 utworów z krążka uzyskało co najmniej złoty status, co jest pierwszym takim osiągnięciem jakiekolwiek artystki. Singiel „Money” zdobył już 4-krotną platynę, a ostatni utwór Cardi B „Press” pokrył się w USA platyną.

Polecane

Share This