Dwie osoby zmarły na festiwalu muzycznym. Organizator komentuje


2019.04.25

opublikował:

Dwie osoby zmarły na festiwalu muzycznym. Organizator komentuje

fot. P. Tarasewicz

Tegoroczna edycja australijskiego festiwalu Rabbits Eat Lettuce zakończyła się tragedią. Ostatniego dnia imprezy na jej terenie znaleziono zwłoki dwóch osób – 22-letniej kobiety i o dwa lata starszego mężczyzny.

Tragicznego odkrycia dokonano 22 kwietnia ok. 9:30. Na miejsce natychmiast wezwano lekarzy, którzy potwierdzili zgon. Policja prowadzi śledztwo, ale póki co brak poszlak sugerujących udział osób trzecich.

Organizatorzy Rabbits Eat Lettuce wystosowali oświadczenie, w którym składają kondolencje rodzinom zmarłych oraz zapewniają, że dbanie o bezpieczeństwo uczestników jest dla nich priorytetem.

Dobre samopoczucie i bezpieczeństwo naszych uczestników są na pierwszym miejscu. Mamy do dyspozycji dobrze wykwalifikowaną pierwszą pomoc oraz profesjonalnych ratowników medycznych i lekarzy, którzy pracują 24 godziny na dobę przez cały czas trwania festiwalu. Współpracujemy z władzami, by uczynić teren imprezy tak bezpiecznym, jak to tylko możliwe. Odpowiednie organy zbadają, co dokładnie się stało. Dajmy im szansę na wykonanie ich pracy. Uszanujmy prawo rodzin do prywatności i unikajmy spekulacji – czytamy w komunikacie.

Polecane

Share This