Dwie płyty z wytwórni Zoharum


2012.01.26

opublikował:

Dwie płyty z wytwórni Zoharum

AB INTRA – Supremus

Po 4 latach od poprzedniej publikacji AB INTRA powraca z nowym albumem! „Supremus” to blisko godzinna dawka muzyki osadzonej w szeroko pojętym gatunku dark ambient. Płyta ukazuje o wiele bardziej dojrzałe oblicze artysty, który świadomie kreuje świat własnych dźwięków i wizji. Ideą nowego albumu jest próba oddania, czy też wykreowania wewnętrznego ODCZUCIA, wrażenia, dominującego nad pozostałymi (łac. Supremus najwyższy, panujący, dominujący, ostateczny), będącego w swej istocie efektem dostrojenia umysłu wychodzącego poza uwarunkowane struktury.

Jest to próba „wprowadzenia” świadomości w obszar czystych wrażeń, gdzie słowo zostaje zdominowane przez dźwięk, opanowane przez uczucie, a wizja i symbol stają się nośnikami nowych znaczeń.

MAREK X. MARCHOFF & MJ CAROLINE – Voxfields

Marek Marchoff – jedyny stały członek i kierownik projektu DIFFERENT STATE jest niezwykle kreatywny. Pracuje dużo, a efekty jego pracy zaskakują za każdym razem. Blisko 20-letnie doświadczenie w tworzeniu materii okołoindustrialnej odcisnęło piętno na jego twórczości. On sam, nie powielając własnych pomysłów, wciąż poszukuje, odkrywa muzykę na nowo, podejmuje się różnych inicjatyw.

Tak samo jest przypadku „Voxfields”. W duecie z MJ Caroline stworzył pierwszą w swoim dorobku płytę, której można by przykleić etykietę „Field Recording”. Nie jest to jednak typowy dla tego gatunku album. Marchoff traktuje nagrania terenowe, jako dźwięki gamy, z której następnie buduje soniczną opowieść grozy, osadzoną gdzieś w głębi fortu Tilden, gdzie rytmy opierają się na echach kroków, uderzeń, naturalnych pogłosów zapiwniczeń, gdzieś w tle tylko tętni życie, z oddali słychać jęki wojennych syren.

Płyta „Voxfields” ukaże się jako V część w serii wydawniczej IYHHH. Z całą pewnością ten materiał uświetni charakter kolekcji, zgodnie z założeniem – jako nagrania pobocznego projektu – odskoczni od regularnej pracy w macierzystej formacji Marchoffa. Przy czym materiału mocnego, konkretnego, który spokojnie konkurować może z innymi produkcjami w tym gatunku i nie tylko…

Polecane

Share This