Dwóch laureatów Grammy na jednej scenie w Polsce


2016.09.07

opublikował:

Dwóch laureatów Grammy na jednej scenie w Polsce

7 września na wyjątkowym koncercie w ramach XXVI. Forum Ekonomicznego w Krynicy spotka się dwóch europejskich laureatów najsłynniejszej nagrody muzycznej na świecie – Grammy Award. Włodek Pawlik, pianista i kompozytor nagrodzonej przez amerykańską Akademię w 2014 roku platynowej płyty Night in Calisia wystąpi z Gastem Waltzingiem, luksemburskim trębaczem, aranżerem i dyrygentem nagrodzonej w 2016 roku płyty Angélique Kidjo sings with the Orchestre Philharmonique du Luxembourg.

Przygotowania do koncertu Włodek Pawlik komentuje słowam: „Im więcej spotkań na szczycie i na styku biznesu i kultury, jak Forum Ekonomiczne, tym więcej dobrej energii, która wypływa z muzyki. W tym kontekście to bardzo ważne i pożyteczne, że biznes otwiera się na kulturę, sztukę wysublimowaną intelektualnie. To uzupełnienie sfer życia oraz dobry prognostyk na przyszłość”.

W programie tego jedynego w swoim rodzaju koncertu dwóch muzyków i kompozytorów, znajdą się zarówno kompozycje Włodka Pawlika z bestsellerowej płyty Night in Calisia, jak również jego najnowszego dwupłytowego albumu 4 Works 4 Orchestra. Gast Waltzing z kolei po raz pierwszy zaprezentuje polskiej publiczności muzykę skomponowaną dla swojego kwartetu jazzowego Largo, jak również On A Sunny Day, koncert na trąbkę, trio jazzowe i orkiestrę symfoniczną. Trzecim solistą będzie syn Włodka Pawlika – Łukasz, który wykona specjalnie dla niego napisany koncert wiolonczelowy Cellomania. W sekcji rytmicznej wystąpią stali członkowie Włodek Pawlik Trio – Paweł Pańta na kontrabasie i Cezary Konrad na perkusji oraz Myślenicka Orkiestra Kameralna „Concertino” pod batutą Michała Maciaszczyka.

Łącznikiem obu artystów nie tylko są pierwsza i jedyna w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzu, jak również pierwsza nagroda dla Księstwa Luxemburga i Filharmoników Luksemburskich w kategorii world music, ale przede wszystkim wieloletnie kariery muzyczne i kompozytorskie, zarówno w dziedzinie jazzu, muzyki klasycznej, jak i filmowej. To spotkanie na szczycie dwóch gigantów muzyki, swobodnie operujących na styku jazzu, muzyki symfonicznej i popu, do którego doprowadziła firma Boson Energy, wspierając wydanie najnowszej płyty Włodka Pawlika 4 Works 4 Orchestra i organizując wraz z Pawlik Relations ten polsko-luksemburski koncert pt. „Culture meets Business” w ramach XXVI Forum Ekonomicznego. Luksemburskiej firmie wchodzącej na rynek polski, a produkującej zieloną energię przyświeca, bowiem motto „Dajemy moc muzyce”.

Pijalnia Główna, Aleja im. Leona Nowotarskiego 9, Krynica Zdrój, 7.09.2016 godz. 21:30

 

Polecane

Share This