Dyrektor Trójki w sprawie listy przebojów: Został złamany regulamin


2020.05.16

opublikował:

Dyrektor Trójki w sprawie listy przebojów: Został złamany regulamin

Na początku maja ukazał się nowy singiel Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Jest to mocno polityczny kawałek, który m.in. komentuje odwiedzenie cmentarza przez prezesa PiS w czasie trwania pandemii (obowiązywał wtedy rządowy zakaz wstępu na cmentarze). W piątek utwór zadebiutował na szycie listy przebojów w Programie Trzecim Polskiego Radia, ale po kilku minutach link do aktualnego notowania wygasł. Znikły również newsy z informacją o sukcesie nowego kawałka Kazika Staszewskiego. Słuchacze oraz artyści są oburzeni sytuacją i uważają to za cenzurę sztuki. Sprawę skomentował również Joachim Brudziński, europoseł PiS. Stwierdził na Twitterze, że choć nie zgadza się z treścią utworu to „w wolnym kraju artysta ma prawo do swojej artystycznej (czasami niemądrej) interpretacji zdarzeń” . Sytuacja stałą się poważna, a głos w sprawie zabrała radiostacja. Dyrektor Trójki wystosował oficjalne oświadczenie, w którym stwierdza, że złamany został regulamin.

Szanowni Słuchacze,

podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy.

W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze.

Tomasz Kowalczewski
Dyrektor-Redaktor Naczelny
Programu 3 Polskiego Radia

Polecane


Share This