Dżamble wreszcie na CD

"Wołanie o słońce nad światem" w sprzedaży od 27 września.


2013.09.17

opublikował:

Dżamble wreszcie na CD

Polskie Nagrania przedstawiają kolejną płytę z serii „Kultowe winyle na CD” krakowskiej formacji Dżamble „Wołanie o słońce nad światem” nagranej w 1971 roku. Jest to jedyna i przez to wyjątkowa płyta zespołu, który poruszał się w obszarze muzyki pop, rock i jazz. W roku 1969 wokalistą zespołu został jeden z najlepszych męskich głosów w historii polskiej muzyki rozrywkowej Andrzej Zaucha.

Na płycie zespołowi Dżamble towarzyszą takie znakomitości sceny muzycznej jak: Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Janusz Muniak i Marek Ałaszewski. Płyta została opatrzona oryginalną szatą graficzną, której autorem jest sam Rafał Olbiński.

Dla fanów Andrzeja Zauchy i Dżambli przygotowaliśmy niespodziankę w formie trzech nagrań bonusowych, z których dwa nie były wcześniej publikowane: „Sami” – piosenkę skomponował Tomasz Stańko oraz przepiękną balladę „Wpatrzeni w siebie”. Trzecią dodaną przez nas piosenką jest jeden z największych przebojów nie tylko zespołu, ale i Andrzeja Zauchy „Opuść moje sny”. Dodane przez nas piosenki sprawią, że album będzie wyjątkową atrakcją dla miłośników muzyki popowej i jazzowej. Od lat fani zespołu domagali się wznowienia tego albumu.


Polecane