Dzień Dziecka z Corrosion Of Conformity


2011.06.03

opublikował:

Dzień Dziecka z Corrosion Of Conformity

W terminie od 1 do 8 czerwca, bilety na krakowski koncert Corrosion of Conformity kosztują tylko 50zł! Promocja obejmuje pierwsze 100 biletów, więc należy się spieszyć.

Dodatkowo, poza Luxtorpedą i J.D. Overdrive, jako support wystąpi łódzka kapela Death Denied. Ze względu na większy skład, godzina rozpoczęcia koncertu została przesunięta na 19.30.

Corrosion of Conformity

Luxtorpeda

J.D. Overdrive

Death Denied

26 czerwca, Kraków, Rotunda, godz. 19.30

Otwarcie bram: 18.45

Bilety już w sprzedaży.

www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ticketonline.pl, www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl

Ceny biletów:

80 zł w przedsprzedaży

90 zł w dniu koncert

od 1 do 8 czerwca, pierwsze 100 biletów w cenie 50zł.

26 czerwca w krakowskiej Rotundzie zagra Corrosion of Conformity, w składzie z czasów płyty „Animosity”. Grupa zagra utwory właśnie z tej płyty, ale też kawałki z „Technocracy” oraz kilka  zupełnie nowych kompozycji! Jako suport przed C.O.C wystąpią dwie znakomite, polskie kapele: Luxtorpeda oraz J.D. Overdrive.

Corrosion of Coformity to amerykańska heavy metalowa formacja powstała w 1982 roku w Raleigh w Północnej Karolinie. W ciągu wielu lat istnienia formacji, jej skład wielokrotnie ulegał zmianom. Najczęściej w historii grupy pojawiają się trzy nazwiska: gitarzysty Woodiego Weathermana, basisty Mike’a Deana i perkusisty Reeda Mullina oraz wokalisty i gitarzysty w jednym, Peppera Keenena.

C.O.C wypuściło w sumie siedem studyjnych albumów, dwie EPki, jedną kompilację i jeden album koncertowy. Zanim grupa podpisała kontrakt z wytwórnią, niezależnie wydała trzy krążki: „Eye For an Eye” (1984), „Animosity” (1985) i „Blind” (1991).

Utrzymany w klimacie hardcore punku „Eye For an Eye”, to jedyny album, na którym występuje wokalista Erick Eycke. Eycke opuścił zespół tuż po wydaniu płyty. Na kolejnej płycie „Animosity”, Dean i Mullin dzielą między siebie partie wokalne. W 1987 przyjmują do zespołu Simona Boba Sinistera, z którym wydają „Technocracy”. W tym samym roku z zespołu odchodzą Mike Dean i Simon Bob. C.O.C milknie na dłuższy czas i powraca na scenę z krążkiem „Blind” (1991), heavy metalowym brzmieniem i nowym składem: Karl Agell (wokal), Phil Swisher (bass), Pepper Keenan (gitara). „Blind” to pierwszy album, który zwrócił na zespół uwagę szerszej publiczności.

W 1993 roku Agell i Swisher odchodzą z formacji, a powraca Mike Dean, Tym samym Keenan przejmuje funkcję wokalisty. Po podpisaniu kontraktu z Colombia  Records, C.O.C wydaja album zatytułowany „Deliverance”, który osiąga najbardziej spektakularny sukces spośród wszystkich krążków zespołu. Utwór „Big Problems”, pochodzący z tej płyty, trafia na soundtrack do filmu Clerks (Sprzedawcy, reż. Kelvin Smith). Single „Albatros” i „Clean My Wounds” pozostają przez 4 miesiące na liście Billboard Top 200, zaś na jednej z najważniejszych list przebojów Heatseekers, utrzymują się prawie przez rok!

Po wydanej w 1996 roku płycie „Wiseblood”, zespół rusza w trasę koncertową z Metallicą. Otrzymuje również nominację do nagrody Grammy za utwór „Drowning In A Daydream”, w kategorii Najlepszy Wykonawca Metalowy.

Po „Wiseblood”, Colombia rozstaje się z Corrosion, a zespół podpisuje umowę z Sanctuary Records i wydaje album „America`s Volume Dealer”.

W 2001 roku z zespołu odchodzi Mullin. Od tamtej pory przez z C.O.C przewija się cała plejada perkusistów: Jimmy Bower, Merritt Partridge, Santon Moore i Jason Patterson.

W 2005 wychodzi album „In The Arms Of God”, który zyskuje uznanie krytyków i trafia na listy Billboard Top 200 oraz Heatseekers. Resztę roku grupa spędza w trasie po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Otwierają występy Motörhead i Disturbed, ruszają też w trasę z suportem w postaci Crowbar, Fu Manchu, Alabama Thunderpussy i Danko Jones. Europejska trasa zostaje odwołana z powodu huraganu Katrina.

Zespół zawiesił działalność w latach 2006-2010. W maju 2010 pojawiła się informacja, że Corrosion od Conformity powrócił ze składem z czasów „Animosity” i zaczyna nagrywanie nowej płyty. 26 czerwca w krakowskiej Rotundzie zobaczymy formację właśnie w starym składzie: Mike Dean, Reed Mullin i Woody Weatherman! Pepper Keenan, choć nadal jest członkiem zespołu, nie pojawia się na trasie koncertowej.

Polecane

Share This