Dziś Kapela Ze Wsi Warszawa w TR Warszawa

Zanim pojawią się na gali Fryderyków wystąpią przy Marszałkowskiej


2010.03.18

opublikował:

Dziś Kapela Ze Wsi Warszawa w TR Warszawa

Grupa istnieje od 1997 roku. Swój pierwszy ważny występ publiczny miała w 1999 roku na Festiwalu w Sopocie. Stała się symbolem młodych, inteligentnych muzyków z Europy Wschodniej, którzy łączą tradycję z elementami nowoczesnymi i są zdolni wywoływać entuzjastyczną reakcję zarówno wśród rockowej, jak i bardziej tradycjonalnej publiczności.

Ich muzyka, konsekwencja i determinacja w działaniu ugruntowała ich pozycję w Europie i na świecie. W 2004 roku zespół otrzymał nagrodę radia BBC, a w 2006 „Fryderyka” za najlepszy album folk/etno za płytę Wykorzenienie. Te wyróżnienia pociągnęły za sobą zamówienia na kompozycje do gier, ścieżek dźwiękowych do filmów, produkcji teatralnych oraz liczne koncerty na świecie. Brytyjska telewizja BBC uhonorowała zespół 60-minutowym filmowym portretem, który od momentu powstania był emitowany w kilku krajach europejskich. W tym roku formacja ponownie otrzymała dwie nominacje do „Fryderyków”.

Kierownikami kreatywnymi Kapeli są Maja Kleszcz i Wojtek Krzak. Ta dwójka stworzyła duet producencki Incarnations (Wcielenia), odpowiedzialny za stworzenie ich najnowszej płyty Infinity. Amerykański magazyn „Popmatters” uznał Infinity za najlepszy album roku 2009 w kategorii World Music.

Kapela Ze Wsi Warszawa

18 marca 2010, godz. 20

TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8

duża scena TR | bilety 35 zł

Polecane