Dziś koncert Delain


2011.05.17

opublikował:

Dziś koncert Delain

Bilety nadal w sprzedaży na Eventim.pl oraz Ticketpro.pl!

Delain to holenderski przedstawiciel sceny gothic metalowej. Liderem grupy jest Martijn Westerholt, znany z Within Temptation.

Pierwotnym założeniem Martijna Westerholt`a był jedynie muzyczny projekt zrzeszający mnóstwo gości, jednak projekt ten ewaluował w stronę zespołu. To doprowadziło do wydania w 2006 roku przez wytwórnię Roadrunner debiutanckiego albumu Delain zatytułowanego `Lucidity`, który został świetnie przyjęty przez fanów.

Najnowszy album Delain, z premierą w 2009 roku to “April Rain”.

Krążek jest bardzo różnorodny muzycznie – możemy usłyszeć na nim delikatne brzmienie pianina obok agresywnych gitarowych solówek. „Utwór tytułowy, otwierający album jest jedną z piosenek na nowej płycie, z której jestem najbardziej dumny”, wyznaje pianista i kompozytor Delain – Martijn Westerholt.  „Według mnie, utwór ten jest najlepszym przykładem, pokazującym obecną pozycję Delain jako zespołu oraz jego wszechstronność”.

Obecnie Delain tworzą Charlotte Wessels (wokal), Martijn Westerholt (instrumenty klawiszowe), Ronald Landa (gitara), Rob van der Loo (gitara basowa) oraz Sander Zoer (perkusja).  “Nasza piątka tworzy wszystko czego potrzebujemy jako zespół, dlatego nie było potrzeby zapraszania zbyt wielu muzycznych gości” mówi Westerholt. “Jest jednak jeden wyjątek. Praca z Marko Hielata z Nightwish nad albumem “Lucidity” była niesamowita, tak więc zaprosiliśmy go do współpracy nad albumem “April Rain”. Możemy go usłyszeć w dwóch utworach”.

Świetna sprzedaż albumu “April Rain” dowodzi, że Delain nie jest już tylko zespołem Martijna Westerholt`a. Pozostali członkowie grupy, w szczególności Charlotte Wessels, odegrali dużą rolę w tworzeniu “April Rain”.

W ostatnim czasie zespół rozpoczął już prace nad trzecim albumem. Westerholt: „W momencie gdy nagraliśmy pierwszy album, zaczęliśmy rozmawiać na temat następnego. Ledwo zaczęliśmy funkcjonować jako zespół, a na tym etapie naszej kariery jest ciągły napływ pomysłów, które pragniemy analizować. Nie chcemy, aby to źródło się wyczerpało, dlatego kontynuujemy pisanie. Pragnę aby Delain przekraczał wszelkie muzyczne granice I wszyscy jesteśmy ciekawi jak daleko dojdziemy. To ekscytujące wyzwanie, które będzie również niezłą zabawą!”

Tagi


Polecane

Share This