Dziś premiera nowego albumu Melody Gardot


2020.10.23

opublikował:

Dziś premiera nowego albumu Melody Gardot

„Sunset In The Blue” to najnowsze wydawnictwo Gardot od premiery płyty „Live in Europe” w 2018 roku (zawierającej wybrane utwory z występów w latach 2012-2016 na legendarnych scenach w całej Europie).

Motyw determinacji w tworzeniu i rozwijaniu jej rzemiosła był zawsze obecny w twórczości Gardot, ale nigdy wcześniej tak bardzo, jak podczas powstawania albumu „Sunset in the Blue”. Wierna swemu charakterowi, mimo licznych przeszkód, zebrała nowy, oszałamiający materiał, który wzbogaca imponująca lista kolaboracji nawiązanych w prawdopodobnie najtrudniejszym momencie dla muzyków na całym świecie.

– To niezwykle ważne, że tworzymy wspólnie w czasie, kiedy w sztuce zapadła głucha cisza… Jesteśmy częścią wielkiej rodziny (artyści, muzycy, wokaliści, malarze…), a ten album jest świadectwem aktywnego ducha współpracy. Ogrom talentów zebranych w jednym miejscu jest żywym dowodem na to, że nawet teraz możemy wykorzystać rozmaite zasoby, które mamy do dyspozycji, by przełamać tradycyjne sposoby myślenia o realizowaniu nagrań, choćby po to, by nadal iść do przodu i tworzyć świetną muzykę – mówi wokalistka.

W maju Gardot zwróciła uwagę wszystkich, kiedy w mediach społecznościowych ogłosiła casting dla muzyków orkiestrowych, którzy nie mogli pracować ze względu na ograniczenia związane z kwarantanną wywołaną epidemią COVID-19. Dzięki zgłoszeniom nadesłanym z całego świata, Melody dokonała niemożliwego i stworzyła „cyfrową globalną orkiestrę” na swoim pierwszym nowym singlu, „From Paris With Love”. Piosence towarzyszył klip, w którym znalazły się wideo-portrety ludzi z całego świata, wysłane w czasie kwarantanny z przesłaniem „From (miasto pochodzenia) With Love”. Idea „razem pomimo odległości” nabrała jeszcze większego znaczenia, kiedy Decca i Gardot z dumą połączyli siły, aby przekazać tantiemy za ten singiel organizacji charytatywnej na rzecz pracowników służby zdrowia.

Wokalistka ponownie znalazła się w centrum uwagi w czerwcu, kiedy wraz ze słynną Royal Philharmonic Orchestra wzięła udział w pierwszej bezpiecznej sesji studyjnej podczas pandemii koronawirusa, w legendarnym londyńskim Abbey Road Studios.

Dzisiaj ukazuje się zachwycający teledysk nakręcony w Arrábidzie, w Portugalii (na jednej z najpiękniejszych plaż w tym kraju) do jej najnowszego singla, „C’est Magnifique”. Niezwykły, tropikalny duet, wykonany po angielsku, portugalsku i francusku, będący owocem współpracy pomiędzy Gardot i portugalską supergwiazdą, António Zambujo (obecnie jurorem w the Voice Portugal). W wysmakowanym połączeniu z eleganckim klimatem muzyki, emanującym szykiem południowej Francji, oglądamy Gardot w starym Mercedesie, w ubraniach Hermèsa i biżuterii Cartiera oraz charakterystycznych okularach przeciwsłonecznych Nathalie Blanc. Słuchając muzyki wplecionej w ten obraz, przenosimy się do innego czasu, trzymając ręce na kierownicy w białych rękawiczkach niczym Grace Kelly. Wytworna oprawa dla tej perełki muzycznej została stworzona przez Blanche Films w reżyserii Pedro Varely.

Album „Sunset In The Blue”, który już wzbudził zachwyt krytyków w takich tytułach, jak The Sunday Times czy Mojo, jest powrotem do jazzowych korzeni Melody, ozdobionym gobelinem pięknie utkanych orkiestracji. Jego okładkę zdobi dzieło autorstwa słynnego amerykańskiego artysty, Pata Steira, którego prace znajdują się w stałych zbiorach muzeów, takich jak: Luwr, MOMA, Tate Gallery. Wraz z Gardot, nad muzyką na płycie czuwał gwiazdorski zespół twórców: wielokrotnie nagrodzony Grammy producent Larry Klein (Joni Mitchell, Herbie Hancock), aranżer i kompozytor Vince Mendoza (Björk, Robbie Williams, Elvis Costello) oraz legendarni inżynierowie dźwięku Al Schmitt i Steve Genewick (Frank Sinatra, Joao Gilberto, Bob Dylan, Paul McCartney).

Pośród trzynastu wyrazistych piosenek znalazł się nadzwyczajny bonus w postaci „Little Something”, zapierającego dech w piersiach duetu z legendą muzyki, Stingiem. Łączy on charakterystyczne głosy Gardot i Stinga w tej energicznej, popowej piosence w latynoskim klimacie. Dziś wieczorem Melody i Sting wystąpią razem po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w BBC The One Show, po wyjątkowym wspólnym debiucie na żywo w Good Morning America na początku tego miesiąca.

Od delikatnej interpretacji „Moon River” po porywający tytułowy utwór „Sunset In The Blue”, album ten jest czystym pięknem, gdzie przejawia się żywy duch współtworzenia o zasięgu globalnym, dodatkowo podkreślony obecnością Royal Philharmonic Orchestra w najlepszym wydaniu. Aby posłuchać albumu, kliknij na okładkę poniżej.

 

Polecane

Share This