Dziś premiera nowych Pozytywnych Wibracji


2011.06.21

opublikował:

Dziś premiera nowych Pozytywnych Wibracji

Jedenasta odsłona kultowej na polskim rynku płyty pojawi się na rynku już 21 czerwca br. Tym razem na dwóch krążkach znalazł się mocny zestaw wielu najnowszych przebojów i „gorących” nazwisk. Nie było jeszcze na polskim rynku kompilacji, gdzie spotykają się razem m.in. Paloma Faith, Adele, Gossip, Mika, Marcus Miller, Seal, ZAZ, Caro Emerald, Morcheeba, De Phazz, Count Basic, Ledisi, Maxwell, czy Jason Mraz. Repertuar kompilacji to nowoczesna, energetyczna, taneczna i nastrojowa mieszanka najlepszych dźwięków neo soul, lounge, funk i acid jazz. Dwie wyjątkowo rozgrzewające i wibrujące płyty stanowią prawdziwą muzyczną ucztę.

Początek pierwszej płyty, wybaczcie mi Państwo to sformułowanie, jest wyjątkowo „mięsisty“  – mówi Stanisław Trzciński, pomysłodawca i autor kompilacji. Brzmienie sekcji rytmicznej pierwszych utworów to najwyższa światowa liga. Pierwszy utwór, genialnie zaaranżowane funkowe „Sumthin’ Sumthin’, w wykonaniu Maxwella nawiązuje do historycznej edycji Pozytywnych Wibracji z 1997 roku. Czternaście lat temu artysta ten otwierał kompilację utworem „Welcome”. Następnie usłyszymy Ledisi, królową czarnej muzyki, oraz Bejrutczyka z Paryża – Mikę, sensacyjne odkrycie ostatnich lat. Do tej pory artysta nie udzielał licencji na kompilacje, jest to więc swojego rodzaju debiut, których zresztą na Pozytywnych Wibracjach vol. 11 jest więcej. Po raz pierwszy na polskiej kompilacji pojawiają się także Jason Mraz, Adele, Marcus Miller i Gossip z charyzmatyczną wokalistą Beth Ditto. Na Wibracjach Gossip prezentuje się z „Heavy Cross”, utworem o charakterystycznym mocniejszym brzmieniu.

 

Repertuar Pozytywnych Wibracji vol. 11 był dobierany w szczególnym okresie – w trakcie intensywnej pracy nad drugą edycją Pozytywne Wibracje Festival, który odbędzie się 22 i 23 lipca w Białymstoku. Dlatego nie mogło na niej zabraknąć właśnie artystów, którzy przyjadą zagrać na festiwalu. Na płycie usłyszymy więc światowej sławy muzyków takich jak Seal, gwiazdy muzyki acid jazz zespół Count Basic, nazywanego prekursorem stylu neo-soul Raphaela Saadiq’a, tworzącą lekkie utwory w stylu elektro i lounge grupę De Phazz, oraz polskich artystów – słynny Pilichowski Band, a także najnowsze odkrycie Pozytywnych Wibracji – ambientowo-jazzową formację Muariolanza. Wszyscy oni wystąpią tego lata na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich w Białymstoku.

Na płycie pojawi się również wspomnienie najgłośniejszego debiutanta wśród letnich festiwali w Polsce – Pozytywne Wibracje Festival 2010 – włoski zespół Gabin z utworem „Share my Rhythm”, którym artyści brawurowo zakończyli zeszłoroczny koncert. Jest także akcent vintage – obok Raphaela Saadiq’a na płycie usłyszymy Rox i L’Oncle Soul.

Nie zabraknie też najświeższych i najmodniejszych brzmień w wydaniu Palomy Faith, Adele, ZAZ, Caro Emerald czy Marcusa Millera. Kolejnym polskim akcentem na kompilacji będzie utwór „Splanky” w wykonaniu warszawskiego big bandu jazzowego – Szymanowski Big Band Warsaw.

Na jedenastej części serii jak zwykle można się spodziewać bardzo dobrego zestawu muzyki bez najmniejszych kompromisów oraz niespodzianki – będzie nią m.in. ostatni utwór na CD 2, który w zestawieniu z pozostałym repertuarem będzie prawdziwym zaskoczeniem. Dodajmy, iż został na zamieszczony na płycie specjalnie dla najmłodszego pokolenia.

Pozytywne Wibracje vol. 11 pojawi się w sprzedaży 21 czerwca br. – czyli dokładnie miesiąc przed drugą edycją Pozytywne Wibracje Festival, inspirowanego właśnie tą kultową kompilacją. Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu barokowego pałacu Branickich w Białymstoku w dniach 22 i 23 lipca. Na  płycie będzie zamieszczony specjalny kupon, który upoważnia do zakupu biletów i karnetów na Pozytywne Wibracje Festival z atrakcyjnymi rabatami.

Pozytywne Wibracje to kompilacja wydawana od 1997 roku przez STX Records. Dotychczas na rynku pojawiło się 10 edycji albumu, jedenastopłytowa Antologia vol.1-5 (w  listopadzie 2004 roku osiągnęła status „złotej płyty”) oraz trzy tematyczne albumy Pozytywne Wibracje: Dance, Live i Classics. Pozytywne Wibracje to nowe brzmienia, muzyka taneczna, klubowa, funk, acid jazz, soul, bossa-nova, trip hop, chillout, smooth jazz.

Najnowszą część Pozytywnych Wibracji wydała wytwórnia STX Records (Grupa STX JAMBOREE) we współpracy z EMI Music Poland. Eleganckie wydanie „Pozytywne Wibracje vol. 11 zawiera 2 płyty CD z doskonałą muzyką.

„Pozytywne Wibracje” vol. 11

CD 1

1. Maxwell – Sumthin` Sumthin`

2. Ledisi – Think Of You

3. Seal – Fly Like An Eagle

4. Count Basic – Love & Light

5. Mika – Love Today

6. Gabin feat. Mia Cooper – Share My Rhythm

7. Raphael Saadiq – Movin` Down The Line

8. Rox – My Baby Left Me

9. Ben L’Oncle Soul – Seventh Nation Army

10. Paloma Faith – Stone Cold Sober

11. Adele – Chasing Pavements 

12. Gossip – Heavy Cross

13. Caro Emerald – A Night Like This

14. ZAZ – Je Veux

15. Jason Mraz – Butterfly (Live)

CD 2

1. Morcheeba – Fear And Love

2. De Phazz – Waste Of Words

3. Coldcut – Eine Kleine Hed Musick

4. Jhelisa – Friendly Pressure

5. Marcus Miller – Silver Rain

6. Najee – I Wish

7. Ramsey Lewis – Do What You Wanna

8. Kool & The Gang – Dujii

9. Marcos Valle – Crickets Sing For Anamaria

10. Szymanowski Big Band Warsaw – Splanky

11. Pilichowski Band – Millerium’o (Live)

12. Muariolanza – Falami

13. Dave Pike – Mathar

14. X-Clan – Raise The Flag

Polecane

Share This