Dziś startuje Pozytywne Wibracje Festival


2011.07.22

opublikował:

Dziś startuje Pozytywne Wibracje Festival

W piątkowy wieczór 22 lipca zagra Raphael Saadiq z zespołem, jeden
z najważniejszych artystów muzyki soul młodego pokolenia. Artysta, nazywany prekursorem stylu neo–soul w muzyce, współpracował ze światowej sławy muzykami takimi jak The Roots, Whitney Houston, Snoop Dogg, Joss Stone, Jay-Z, D’Angelo, TLC, Mary J. Blige. Sensacją jest fakt, że wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

Koncert Raphaela Saadiq poprzedzi występ doskonale znanej polskim fanom, popularnej w naszym kraju formacji De Phazz – grupy tworzącej przebojowe utwory o lekkich i przyjemnych dla ucha brzmieniach elektro i lounge, a także znanego z pierwszych wydań kompilacji „Pozytywne Wibracje” James Taylor Quartet. Słynny kwartet grającego na organach Hammonda Jamesa Taylora, jednego z najznakomitszych instrumentalistów świata, odwiedzi nasz kraj po raz pierwszy! Będzie to szczególna okazja nie tylko z tego powodu – w piątek 22 lipca James Taylor obchodzi urodziny! Będzie  świętował wraz z wielbicielami jego muzyki właśnie w Białymstoku. Również w piątek zagra rewelacyjna formacja Muariolanza, pierwsi w Polsce przedstawiciele muzyki ambient-funk-jazz, łączącej ambientowe przestrzenie z jazzową improwizacją i funkowym groovem.

Sobota 23 lipca – drugi dzień PWF 2011 – również zapowiada się gorąco. Przed wielką gwiazdą festiwalu Seal’em, po raz pierwszy w Polsce, wystąpi znana gwiazda muzyki acid jazz – zespół Count Basic w składzie m.in. Peter Legat – gitarzysta i lider zespołu oraz Keyontia Romaine, obdarzona niespotykanym „czarnym” głosem wokalistka. Ich muzyka to kwintesencja gatunku, od którego kompilacje „Pozytywne Wibracje” zaczęły swoją przygodę – acid jazz’u. W sobotę zagra także znana polska formacja Pilichowski Band, zespół jazz-funk-rockowy założony przez jednego z najlepszych polskich basistów – Wojtka Pilichowskiego. Z kolei występ Marcina Nowakowskiego będzie gratką dla miłośników smooth-jazzowych dźwięków saksofonowych. Ten wybitny muzyk i kompozytor współpracował z artystami takimi jak Paul Jackson, Jose Carreras, Natalia Kukulska, Wojtek Pilichowski, Maryla Rodowicz, Kasia Kowalska czy Reni Jusis.

Niekwestionowaną atrakcją i zwieńczeniem sobotniego wieczoru, będzie koncert światowej sławy brytyjskiego króla soul i r&b – Seal’a, wielokrotnego laureata nagród BRIT Awards, MTV i Grammy, autora m.in. takich przebojów jak „Kiss From a Rose”, „Fly like an Eagle” oraz „Crazy“.  Uwielbiany za swój charakterystyczny, zachrypnięty, ciepły głos, genialny wokalista, absolutny mistrz pozytywnych brzmień, od dwóch dekad odnosi nieustające sukcesy. Jego występ na festiwalu w Białymstoku będzie niezapomnianym przeżyciem i prawdziwą ucztą muzyczną.

Polecane

Share This