Dzisiaj premiera Ke$hy!!


2010.02.15

opublikował:

Dzisiaj premiera Ke$hy!!

Debiutancki album bezkompromisowej Ke$hy, w USA porównywanej do nowej, młodej, drapieżnej Madonny. Album ‘Animal’ promuje obecnie już hit ‘Tik Tok’ (#1 w USA). Co by nie mówić, Ke$ha wie, jak opowiadać historie. Oto jedna z nich: 2 lata temu, aspirująca wokalistka pop i autorka piosenek zdecydowała, że chce, aby Prince wyprodukował jej debiutancki album. Znalazła więc jego adres i pojechała do jego domu w Beverly Hills. Przekupiła ogrodnika 5 dolarami, by pozwolił jej przecisnąć się pod bramą. Idąc podjazdem dotarła do domu, gdzie wślizgnęła się przez otwarte drzwi, po czym wyłożoną lustrami windą wjechała na 3. piętro, gdzie sławny wokalista jamował z zespołem. – To było dość niewdzięczne – wspomina. – Ale, kto by się przejmował. Zapytał, jak się u diabła tam dostałam, po czym ochrona wyrzuciła mnie, ale zdążyłam jeszcze wręczyć mu swoje demo przewiązane purpurową wstążką.

Prince się nigdy do niej nie odezwał, ale ta anegdota idealnie odzwierciedla charakter i determinację 22-latki. – Od zawsze wiedziałam, że chcę zostać gwiazdą – wyjaśnia. – Mam nagranie wiedo, kiedy miałam 5 lat. Jestem naga, cała pokryta farbą i powtarzam, że zostanę gwiazdą rocka i nikt mnie nie powstrzyma, bo to moje przeznaczenie. Wiedziałam, że jeśli mi się nie uda, w wieku 50 lat będę bardzo zgorzkniała.

Na szczęście, Ke$ha nie pozna smaku tej goryczy. Aktualnie skończyła pracę nad debiutanckim albumem a pomagał jej w tym producent Dr. Luke, który współpracował wcześniej z takimi gwiazdami, jak Britney Spears, Katy Perry, Kelly Clarkson, Avril Lavigne czy Flo Rida. Zachwycony na pół śpiewanym, na pół rapowanym materiałem, Luke zaniósł jej demo do RCA Records. Wytwórnia podpisała z nią umowę w lutym 2009 roku. Album, w którego powstaniu brali udział także twórca hitów Max Martin (Pink, Kelly Clarkson, Britney Spears) i wzięty autor piosenek oraz producent, Benny Blanco (Katy Perry, 3OH!3, Spank Rock). W efekcie powstało dzieło wypełnione wyrazistymi, electro-popowymi piosenkami przepełnionymi energią młodziutkiej artystki. – Chcę, by moja muzyka była wesoła, zadziorna i ciekawa – wyjaśnia. – Zależy mi jednak, by te piosenki też coś znaczyły. Chcę, żeby ludzie słuchając utworów mogli się z nimi identyfikować.

Album „Animal” w ekologicznym opakowaniu i niskiej cenie ukazał się w Polsce 15 lutego 2010, jako walentynkowa, muzyczna alternatywa dla ceniących, jak Ke$ha swoją niezależność singli.

 

Tracklista:

1 Your Love Is My Drug

2 TiK ToK

3 Take It Off

4 Kiss N Tell

5 Stephen

6 Blah Blah Blah

7 Hungover

8 Party At A Rich Dude`s House

9 Backstabber

10 Blind

11 Dinosaur

12 Dancing With Tears In My Eyes

13 Boots &  Boys

14 Animal

Tagi


Polecane

Share This