Eagles Of Death Metal na scenie, nagle słychać strzały. Nagranie z paryskiego koncertu


2015.11.18

opublikował:

Eagles Of Death Metal na scenie, nagle słychać strzały. Nagranie z paryskiego koncertu

Europejskie koncerty Eagles Of Death Metal liczyły od 15 do 18 utworów. W piątek w paryskim klubie Bataclan grupa zdążyła zagrać zaledwie sześć. Podczas siódmego w setliście utworu „Kiss the Devil” w klubie rozległy się strzały. Dalszy ciąg tragicznej historii już znacie. W sieci pojawiło się nagranie zarejestrowane przez uczestnika koncertu Sebastiena Snowa.

Wśród osób, które zginęły w paryskim klubie znaleźli się 36-letni Nick Alexander, osoba odpowiadająca za stoisko z oficjalnymi gadżetami zespołu. Alexander pracował nie tylko z Eagles Of Death Metal, ale też np. z The Black Keys i Alice in Chains. W paryskim klubie zginął także pracownik wchodzącej w skład Universal Music Group wytwórni Mercury Thomas Ayad. Informację do publicznej wiadomości podał szef Universalu Lucian Grainge. Dyrektor francuskiego oddziału firmy poinformował ponadto o śmierci dwójki byłych pracowników UMG.

Wskutek piątkowej tragedii Eagles Of Death Metal zdecydowali się odwołać pozostałą część europejskiej trasy, w tym zaplanowany na 28 listopada występ w katowickim MegaClubie.

Polecane

Share This