EARTHGANG – hip-hopowa rewelacja z gorącego amerykańskiego Południa na koncercie w Polsce


2022.03.01

opublikował:

EARTHGANG – hip-hopowa rewelacja z gorącego amerykańskiego Południa na koncercie w Polsce

Duet EARTHGANG, czyli Johnny „Olu O. Fann” Venus i WOWGR8 „Eian Undrai Parker”, powstał w 2009 roku w Atlancie – mieście, z którego pochodzą również Outcast i Future. Dwójka artystów poznała się jeszcze w liceum, stawiając wspólnie pierwsze muzyczne kroki, zainspirowane twórczością m. in. Curtisa Mayfielda, T-Paina, Lauryn Hill czy Gila Scott-Herrona.

Pracę nad swoją pierwszą EP-ką, „The Better Party”, rozpoczęli na Uniwersytecie Hampton w Wirginii – premierowe wydawnictwo ukazało się w 2010 roku, zaś kolejne dwanaście miesięcy przyniosło dwie płyty długogrające – „Mad Men” i „Good News”. Na początku 2013 roku wystąpili na festiwalu A3C w Atlancie, wydając jeszcze w tym samym roku album „Shallow Graves for Toys”, które to wydawnictwo osiągnęło 11 miejsce na liście Billboard’s Emerging Artists. Chociaż wierni etosowi DIY i zwykle podejrzliwi w stosunku do wytwórni, dali się namówić na współpracę przez J. Cole’a w którego labelu Dreamville Records wydali w 2017 roku album „Mirrorland” z gościnnym udziałem Young Thuga, T-Paina i Khelani.

Kultywując hip-hopowe tradycje ze swoich rodzinnych stron, EARTHGANG chętnie wplatają do swej twórczości elementy soulu i funku. – Kiedy tworzymy, naszym celem jest wprawienie słuchacza w nastrój w każdym utworze – opowiadają raperzy. – W naszej muzyce słychać kim jesteśmy, skąd pochodzimy i jakie lubimy dźwięki.

EARTHGANG byli dwukrotnie nominowani do nagrody Grammy, są też zdobywcami wyróżnienia Black Reel Awards w kategorii Outstanding Original Song za utwór „Collide”.

Duet wystąpi 15 grudnia 2022 roku w warszawskim klubie Proxima. Bilety na koncert w cenie 79 złotych dostępne od 25 lutego na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Going.pl i w Empikach.

Polecane

Share This