Ed Sheeran w Polsce


2014.09.16

opublikował:

Ed Sheeran w Polsce

Najpopularniejszy brytyjski wokalista młodego pokolenia, laureat dwóch BRIT Awards, nagrody Ivor Novello oraz twórca takich przebojów jak „I See Fire”, Sing, czy „Don’t” wystąpi 13 lutego na warszawskim Torwarze.

Wydany w czerwcu tego roku krążek Eda Sheerana pt. „X” był jedną z najbardziej oczekiwanych, nie tylko w Polsce, płyt pop. Album to jaskrawy dowód na to, jak wspaniale Ed rozwinął się jako wokalista, autor tekstów oraz kompozytor od czasu premierowego albumu ” ” z 2011 roku. Jestem dumny z mojej nowej płyty. To najlepsza muzyka, jaką do tej pory nagrałem – twierdzi z przekonaniem Sheeran.

Wydawnictwo pojawiło się w sprzedaży w dwóch wersjach – standardowej (12 utworów) oraz deluxe. Ta druga jest bogatsza o cztery piosenki, m.in. o napisaną specjalnie do drugiej części trylogii Petera Jacksona Hobbit kompozycję „I See Fire”. Singlem promującym „X” był utwór „Sing”, nagrany z udziałem Pharella Williamsa. Numer szybko wskoczył na szczyty list przebojów stacji radiowych, a klip do niego obejrzało już ponad 45 milionów internautów. Przy produkcji płyty Anglika wsparli również Rick Rubin (m.in. Red Hot Chilli Peppers, Johnny Cash, Slayer, Metallica, Beastie Boys), Benny Blanco (Rihanna, Wiz Khalifa), Jeff Bhasker (Alicia Keys, Jay-Z).

Sprzedaż biletów ruszy 17 września o 10.00.

Polecane

Share This