Eddie Vedder leci z NASA na Księżyc


2022.03.23

opublikował:

Eddie Vedder leci z NASA na Księżyc

fot. mat. pras.

Eddie Vedder połączył siły z NASA, czego efektem jest kosmiczny teledysk do najnowszego singla rockmana – „Invincible”.

Klip „Invincible” zainspirowany został misją Artemis I i zawiera dokumentalne ujęcia z zasobów NASA oraz animacje ukazujące lot na Księżyc. Za produkcję wideo odpowiada Sami Aziz, a za montaż Lacey Young.

Artemis I to pierwsza z serii zaplanowanych misji NASA, których celem jest powrót człowieka na Księżyc przed 2025 rokiem.
– Rakieta Space Launch System i statek kosmiczny Orion (jedyny na świecie statek kosmiczny zdolny do podróży w głębokiej przestrzeni kosmicznej) mają wystartować z platformy startowej 39B w Kennedy Space Center NASA w ramach bezzałogowej misji Artemis I wokół Księżyca – czytamy w komunikacie NASA. – Dzięki misjom Artemis, na powierzchni Księżyca wylądują pierwsza kobieta i pierwsza osoba innej rasy niż kaukaska, torując drogę dla długoterminowej obecności człowieka na Księżycu i będąc kamieniem milowym w drodze na Marsa.

Test rakiety zaplanowano na 3 kwietnia. Sam lot powinien odbyć się kilka tygodni później.

„Invincible” to pierwszy utwór, jaki Vedder napisał z Andrew Wattem na swoją najnowszą płytę „Earthling”. Album, będący trzecim solowym dziełem wokalisty Pearl Jam, ukazał się 11 lutego 2022 roku.

Choć album sygnowany jest nazwiskiem Veddera, wokalista zaprosił do współpracy całkiem imponujące grono muzyków: Watta, Chada Smitha (perkusja) i Josha Klinghoffera (gitara, klawisze, chórki) znanych z Red Hot Chili Peppers, a także Eltona Johna, Ringo Starra i Steviego Wondera.

W ostatnim utworze na płycie można usłyszeć głos biologicznego ojca wokalisty, o którego istnieniu artysta dowiedział się, gdy miał 17 lat.

Eddie Vedder w 2022 roku odbędzie trasę koncertową Pearl Jam, w ramach której odwiedzi także Polskę. Zespół zagra 14 lipca w Tauron Arenie Kraków.

Pierwszym solowym projektem Eddiego był soundtrack „Into the Wild” do filmu znanego pod polskim tytułem „Wszystko nad życie”. Wydawnictwo zapewniło artyście Złoty Glob za piosenkę „Guaranteed”. W 2012 roku ukazał się drugi solowy album Amerykanina, „Ukulele Songs”, który otrzymał nominację do Grammy w kategorii Najlepszy album folkowy i niedługo doczeka się reedycji na winylu. Niedawno Eddie nagrał z Glenem Hansardem piosenkę „My Father’s Daughter” do obrazu „Flag Day”.

Polecane

Share This