Eddie Vedder promuje trzeci sezon „The Bear” nowym singlem

Artysta nagrał cover przeboju The Beat na potrzeby serialu


2024.06.30

opublikował:

Eddie Vedder promuje trzeci sezon „The Bear” nowym singlem

Wokalista Pearl Jamu Eddie Vedder zaprezentował cover piosenki „Save It For The Later”. Utwór zespołu The Beat zapowiada trzeci sezon serialu „The Bear”.

Głos Veddera pojawiał się już w tle serialu, który w Polsce jest dostępny na platformie Disney+. W poprzednim sezonie produkcji widzowie mogli usłyszeć „Animal” Pearl Jamu, na potrzeby nadchodzącego artysta przygotował przeróbkę piosenki, którą często wykonuje ze swoją grupą na żywo.

Cover „Save It For Later” pojawił się w tle opublikowanego na początku czerwca zwiastuna, w którym widzimy jak Jeremy Allen White jako Carmy i Ayo Ededbiri jako Sydney przygotowują się do otwarcia restauracji.

The Beat wydali oryginalną wersję piosenki w 1982 r. Utwór do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych nagrań w dorobku grupy. Vedder zmienił „Save It For Later” w zupełnie inną piosenkę. Jego emocjonalny wokal nadaje tekstowi nową głębię. Słuchając jego wersji, nietrudno wyobrazić sobie artystę wykonującego ten utwór właśnie w „The Bear”.

„The Bear” zadebiutowało w 2022 r., osiągając imponujący sukces i zdobywając nagrodę w 2023 r. Emmy w kategorii Najlepszy serial komediowy. Statuetki odebrali wówczas także White i Edebiri. Produkcja z miejsca podbiła serca widzów na całym świecie.

Trzeci sezon produkcji będzie dostępny na Disney+ od 17 lipca.

Pearl Jam mają przed sobą pracowite lato. Grupa jest w trakcie Dark Matter World Tour, podczas której promuje tegoroczny album „Dark Matter”. W maju zespół koncertował a Ameryce Południowej, obecnie przemierza Europę. Zespół ma w planach także koncerty na kilku festiwalach, m.in. na Mad Cool w Hiszpanii i NOS Alive w Portugalii. Pod koniec lata Pearl Jam wróci do Stanów, by kontynuować koncertową promocję krążka. Na początku września artyści dwukrotnie wystąpią w nowojorskiej Madison Square Garden.

Polecane

Share This