Editors – gdzie i za ile?


2009.08.13

opublikował:

Editors – gdzie i za ile?

Znane są już miejsca sprzedaży oraz ceny biletów na dwa polskie koncerty Editors. Bilety na koncert warszawski (23.11 Stodoła) można nabywać za pośrednictwem www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz www.ticketonline.pl w cenie 90 zł (100 zł w dniu koncertu). Bilety na koncert krakowski (25.11 Studio) kosztują 89 zł (100 zł w dniu koncertu) i można je nabywać za pośrednictwem ticketpro.pl, eventim.pl oraz shortcut.pl.

Przypomnijmy, iż występy Editors związane są z promocją krążka „In This Light And On This Evening” – trzeciego albumu w karierze Editors, zainspirowanego między innymi legendarnym filmem „Łowca Androidów”.

Płyta ukaże się w październiku tego roku.

Zespół Editors to formacja uważana, obok grupy Interpol, za najważniejszych współczesnych spadkobierców Joy Division! Ich występ będzie bez wątpienia jednym z najważniejszych jesiennych wydarzeń: grupa, dowodzona przez wokalistę Toma Smitha i gitarzystę Chrisa Urbanowicza – jego dziadkowie pochodzili z Polski – uznawana jest bowiem za jeden z najlepszych koncertowych zespołów na świecie. Poza tym Editorsi bardzo chcą się zrehabilitować za skrócony koncert w Jarocinie. Zapowiadali to w specjalnym oświadczeniu do polskich fanów (równocześnie tłumacząc przyczyny i przepraszając za tamto niefortunne wydarzenie).

Editors to brytyjska grupa z Birmingham. Artyści poznali się na studiach, kiedy to okazało się, ze mają podobne spojrzenie na temat muzyki i postanowili połączyć siły. W 2005 zespół wydał debiutancką płytę „The Back Room”, która sprzedała się w ponad 800 tys. egzemplarzy na całym świecie i była nominowana do prestiżowej nagrody Mercury Prize. Płyta ta przyniosła im platynę. Wyruszyli w tournee po Europie oraz Japonii, dali także kilka koncertów w USA. Ich piosenka „Munich” stała się prawdziwym alternatywnym przebojem.

25 czerwca 2007 roku ukazała się płyta „An End Has a Start”, wyprodukowana przez Jacknife`a Lee. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. Pochodzą z niego single „Bones” czy „An End Has a Start”. Grupa promowała album między innymi na festiwalach Glastonbury oraz Pukkelpop w 2007. Wkrótce ukaże się trzeci album wyprodukowany przez legendarnego producenta Flooda.

Polecane

Share This