Editors na trzech koncertach w Polsce


2013.07.18

opublikował:

Editors na trzech koncertach w Polsce

Pierwszy koncert już na początku października – 3 dnia tego miesiąca Editors zagrają w Hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po kilku tygodniach przerwy grupa wróci nad Wisłę – i to niemal dosłownie, bowiem dwa kolejne koncerty odbędą się w Warszawie (Stodoła, 28 października) i w Krakowie (Teatr Łaźnia, 29 października).

Zespół Editors po czteroletnim milczeniu powrócił na scenę w zmienionym składzie. O tym, że mieli być „tylko” brytyjską odpowiedzią na zespół Interpol wszyscy zdążyli już zapomnieć: „The Back Room”, debiut Editors, otrzymał nominację do Mercury Music Prize, a ich kolejny album, „An End Has a Start”, stał się numerem jeden na UK Album Chart i przyniósł zespołowi nominację do Brit Awards dla najlepszego brytyjskiego zespołu. Także dzięki niezwykle żywiołowym koncertom, Editors stali się jedną z najpopularniejszych grup rockowych na Wyspach.

Po entuzjastycznie przyjętych koncertach na najważniejszych letnich festiwalach, Editors wyruszą jesienią w trasę promującą najnowsze wydawnictwo – płytę „The Weight of Your Love”. Chociaż w ich muzyce nadal można usłyszeć echa Joy Division, Tom Smith, lider grupy, twierdzi, że najnowszy materiał zrodził się z miłości muzyków do amerykańskich zespołów. Płyta w całości została nagrana w stolicy country – amerykańskim Nashville, a muzyka w większości została zarejestrowana na żywo.

Oprócz materiału z najnowszego albumu na jesiennych koncertach pewnością nie zabraknie również najpopularniejszych utworów zespołu, takich jak „Munich”, „Smokers Outside the Hospital Doors” czy „Blood”.

Bilety wkrótce w sprzedaży.

Polecane

Share This