Edyta Górniak przyznaje po latach: „Okłamałam TVP”


2020.06.19

opublikował:

Edyta Górniak przyznaje po latach: „Okłamałam TVP”

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

W 1994 roku Polska debiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji utworem „To nie ja” zaśpiewanym przez Edytę Górniak. Artystka zajęła wówczas drugą pozycję, co do dziś pozostaje najlepszym wynikiem naszych reprezentantów w Eurowizji. Pierwotnie wokalistka miała zaprezentować w zmaganiach inną piosenkę, ale dzięki zastosowaniu fortelu przekonała władze Telewizji Polskiej do zmiany repertuaru.

Sprawdź też: Edyta Górniak chce nawrócić Łukasza Szumowskiego

Zrobili mi piosenkę, ale nie spodobała mi się (…) Nie chciałam ich martwić, więc się zgodziłam. (…) Tak właściwie okłamałam Polską Telewizję. Powiedziałam im, że pracuję nad ich piosenką, tymczasem przygotowywałam inną. Przepraszam, że to mówię, ale to prawda – powiedziała Edyta Górniak w rozmowie będącej częścią cyklu Legendy Eurowizji.

Kiedy wokalistka pojawiła się na przesłuchaniu, powiedziała, że wykona skomponowane przez Piotra Rubika „Śpijcie, dzieci nocy”, czyli przygotowany dla niej utwór, ale wcześniej chce zaprezentować inną piosenkę. Górniak zaczęła od „To nie ja” i kupiła tym utworem komisję, dzięki czemu to właśnie z tą piosenką poleciała do Dublina. Reszta jest już historią.

Polecane


Share This