Edyta Górniak w szoku po decyzji Stinga. Wokalistka nie rozumie, jak można było odwołać koncert dla TVP


2022.03.29

opublikował:

Edyta Górniak w szoku po decyzji Stinga. Wokalistka nie rozumie, jak można było odwołać koncert dla TVP

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Sting miał być gwiazdą zaplanowanej na czwartek gali Wiktorów, jednak po apelach ze strony m.in. Mariusza Szczygła artysta odwołał swój występ na imprezie transmitowanej przez Telewizję Polską. O decyzji artysty i jego managementu poinformował w piątek polski oddział Universal Music.

Sting nie wystąpi na gali rozdania Wiktorów 31 marca, wbrew wcześniejszym planom. Sting koncentruje się na wyczekiwanej przez fanów trasie koncertowej „My Songs”, przełożonej z powodu pandemii, oraz premierze singla charytatywnego „Russians (Guitar/Cello Version)”, z którego zysk netto wesprze organizację charytatywną Help Ukraine Center. Środki zostaną przekazane poprzez niemiecką fundację charytatywną Ernst Prost „People For Peace – Peace for People” – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu.

Edyta Górniak, która nie stroni od współpracy z TVP, przyznaje, że nie rozumie tej decyzji i daje temu wyraz w rozmowie dla serwisu Jastrząb Post.

Jestem w szoku. Muzyka to jest ta przestrzeń, która łagodzi obyczaje. Tak było zawsze. Muzyka jednoczy, pozwala rozumieć wiele trudnych emocji. Ma taką niezwykłą potęgę, że potrafi uzdrawiać i naprawdę potrafi łagodzić te konflikty. Język muzyki, sztuki pomiędzy krajami, to jest zawsze coś takiego neutralnego, trochę bezbronnego. Nie wydaje mi się, że to powinno być połączone z polityką. Ja też słyszałam różne zarzuty, jeśli chodzi o moją współpracę z różnymi telewizjami. Ja pracuję ze wszystkim ludźmi, ze wszystkimi telewizjami, ze wszystkimi stacjami radiowymi. Nie neguję żadnej z nich, bo wszędzie jest człowiek. Dla mnie każdy człowiek liczy się tak samo, pod warunkiem, że nie będzie świadomie robił komuś krzywdy. Nigdy nie wezmę udziału w przedsięwzięciu, które namawia do agresji – komentuje wokalistka.

Polecane

Share This