Ekonom, Siwers i inni gośćmi projektu 77

Przez 7 kolejnych dni na Youtube będą pojawiać się nowe utwory z EP-ki tajemniczego projektu.


2013.07.28

opublikował:

Ekonom, Siwers i inni gośćmi projektu 77

W ostatni dniach Aptaun Records stopniowo odsłaniało szczegóły dotyczące tajemniczego projektu. Dziś nie ma już wątpliwości, wydawca uciął wszelkie domysły prezentując zajawkę EP-ki projektu „77”. Materiał to nic innego jak klasyczna, choć jednocześnie totalnie niekonwencjonalna współpraca na linii mc/producent, w której główne rolę odgrywają Tomiko i Zbylu.

Artyści, którzy pewnego ciepłego czerwcowego dnia pracując w warszawskim NadStudiu, wpadli na pomysł niekonwencjonalnego wykorzystania swojego urlopu. Panowie zamiast wylegiwać się na plaży w jednym z ciepłych krajów, zdecydowali się zamknąć na tydzień w zaciszu studyjnych ścian w otoczeniu mikrofonów, klawiszy, gitar, bębnów, czystych kartek i długopisów. A gdy dodamy do tego wszystkiego jeszcze element ludzki w dużej ilości?

{reklama-hh}

W ten sposób narodził się projekt „77” – czyli spontaniczna EP-ka zawierająca 7 utworów powstałych w 7 dni pomiędzy 01.07 a 07.07. (nazwa projektu nie powinna więc już stanowić zagadki). Wszystko na spontanie, wszystko na miejscu, wszystko na poczekaniu. Gdy Zbylu od podstaw budował szkielet bitów, obudowując je kolejnymi dźwiękami, Tomiko zapisywał drobnym makiem kolejne czyste kartki z przepastnego brulionu. Na tym jednak nie koniec, NadStudio w ciągu tych 7 dni nawiedziła masa ludzi, którzy – przyjmując zasady projektu – wzbogacili go zwrotkami, refrenami, skreczami, partiami instrumentalnymi, beatbox`em oraz tonami pasji, zajawki i dobrego humoru, którymi to EP aż tętni. Gościnnie na „77” pojawili się: Ekonom, Siwers, Hudy HZD, Stronger, Parzel, Molecular, Justyna Kuśmierczyk, Wesley, Dj ACE oraz Sylwia Dynek.

Tracklista:

1. Wczasy w mieście

Słowa: Tomiko

Muzyka: Zbylu, gitara: Krasa, harmonijka: Wesley

2. Chcieliby

Słowa: Tomiko, Siwers, Ekonom

Muzyka: Zbylu

Cuty: Dj Ace

3. Chciałbym

Słowa: Tomiko, Justyna Kuśmierczyk

Muzyka: Zbylu, gitara: Krasa, bas: Haszysz, perkusja: Anioł, beatbox: Strong

4. Chodźmy stąd

Słowa: Tomiko

Muzyka: Zbylu, beatbox: Strong

5. Strach Jest Twoim Sprzymierzeńcem

Słowa: Tomiko, Sylwia Dynek, Parzel, Hudy Hzd

Muzyka: Zbylu, gitara: Krasa

6. Ja Mam

Słowa: Tomiko

Muzyka: Zbylu

7. Chcemy Być Lepsi

Słowa: Tomiko

Muzyka: Zbylu

Od niedzieli przez 7 kolejnych dni na AptaunTV  będą pojawiać się utwory z EP-ki. Premiera każdego dnia o 19.00. Już teraz proponujemy Wam zapoznać się ze swoistym making of całego projektu.

Polecane