Eldo: Lekarze chcieli amputować mi nogę

Szczere wyznanie przy piwie. Tego o Eldo nie wiedziałeś


2020.02.23

opublikował:

Eldo: Lekarze chcieli amputować mi nogę

W najnowszym i ostatnim odcinku pierwszego sezonu cyklu „Chmielotok – rozmowy z Proceente”, gościem jest Eldo. Raper degustując craftowe piwa rozmawiał z Proceente, a tematem nie były tylko piwa. Zaczęło się od sportu. Eldo przyznał, że jego miłość do piłki nożnej niejako „wyparowała” przez różne afery i bardziej interesuje się sportem amerykańskim

Koszykówka i baseball, niż football amerykański. Oglądam skróty meczów, mecz trwa za długo – przyznaje Eldo.

Dalej raperzy rozmawiali o Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, błędach językowych i wyższości siły umysłu nad mięśniami. Rozmowa szybko przeniosła się na rozmowę o sile palców po wspinaczce. Proceente zażartował, że jak się wzmocnią to lepiej można napisać tekst.

Wiele osób pisze na klawiaturze, więc mocne palce nie są potrzebne. Często widzę teraz raperów rapujących z telefonów w studiu. Kiedyś BlackBerry był wykorzystywany przez raperów. Nawet z tego co pamiętam, TDF kupił BlackBerry, żeby pisać na telefonie. Takie było „word on the street” wtedy – powiedział członek Grammatika – Ja jestem analogowy, nadal piszę na papierze – ujawnił.

Eldo tłumaczył jakie dyscypliny są najlepsze. Nie nadaje się do rzutu dyskiem, ze względu na swoje rozmiary i wielkość dłoni, ale dobrze odnalazł się w szermierce.

Szermierka jest rzeczą, w którą bym szedł. Jest przefantastyczną rzeczą. Masz świadomość, że szpada jest bronią wywodzącą się z broni pojedynkowej. Jak byłem mały tata dał mi wybór, że tata dał mi wybór: sport czy szkoła. Wybrałem szkołę – ujawnił raper.

Dalej rozmowa przeniosła się na tematy około gastro fazy i deskorolki. Raper przyznał, że lubi na gastro pizzę. Przygoda z deskorolką byłą droga i bolesna, ale zaraz pojawiło się graffiti. Eldo ujawnił też szokujący fakt przy okazji pytania o pasję związaną z rowerami.

To jest wkrętka numer jedne obecnie w moim życiu. Nie wchodząc w szczegóły mam popsutą lewą nogę. Mam popsute krążenie w lewej nodze. Był taki moment, że panowie najpierw chcieli ciąć tu [wskazał na kostkę], później chcieli ciąć tu [wskazując na kolano], później chcieli ciąć tu [wskazując na udo]. Różne koncepcje były. Powiedziałem, że nie ma bata, że zrobię wszystko, żeby nogi nie stracić – wyznaje Eldo.

Mówisz o amputacji? – dopytywał Proceente.

Tak. Nie działa mi krążenie w tej nodze. Żeby walczyć o tę nogę trzeba pracować, mocno pracować i dbać żeby krążenie cały czas było. Rower stał się dla mnie, przy poważnej zakrzepicy, jedną z takich rzeczy, która mogła pomóc. Byłem półtora roku na zastrzykach, nie dałem się położyć do szpitala. To było po „Zapiskach z 1001 nocy”, tuż przed trasą koncertową i nie chcieliśmy odwoływać 50 koncertów – mówi raper – Walczyłem przez długi czas. Zacząłem uprawiać sport. Poszedłem na rugby na AWF, zacząłem biegać i stopniowo rower – dodaje.

Raper nie chciał powiedzieć kiedy będzie nowa płyta.

Jak będzie gotowa. Nie podaję żadnej daty, ale celuję w wiosnę. Większość rzeczy jest zrobiona. Za chwilę powinniśmy złożyć kawałki do miksu i wtedy zacząć robić. Na pewno wyjdzie przed wakacjami. Trzech producentów i utrzymana w klimacie boom bapu – ujawnił Eldo.

Polecane