Eldo o akcji Dody: “To budzi we mnie obrzydzenie”

"Jestem małostkowy i doszukuję się niskich pobudek".


2019.01.21

opublikował:

Eldo o akcji Dody: “To budzi we mnie obrzydzenie”

foto: P. Tarasewicz

Apel Dody zachęcającej do udziału w koncercie “Artyści przeciw nienawiści” spotkał się z mieszanym odzewem ze strony artystów. Do projektu zgłosiło się ponad 100 wykonawców i wciąż dochodzą kolejni, ale nie brak także głosów krytykujących wokalistkę.

Edyta Górniak odmawiając Dodzie udziału w projekcie mającym być wyrazem sprzeciwu wobec przemocy, napisała: – Używanie chwili tak tragicznej dla nagłówków i kreowania siebie na bohatera, zanim jeszcze nawet pochowano Pana Prezydenta Adamowicza, jest wbrew mojej filozofii życiowej i w moim odczuciu na cienkiej granicy przyzwoitości ludzkiej. Krytycznie o apelu Dody wypowiedziała się również Agnieszka Chylińska. – Zmienianie świata zaczyna się od siebie – skomentowała.

Eldo ostro o Dodzie i jej pomyśle

W nowym felietonie dla Weszło inicjatywę Dody ocenił Eldo. Weteran rodzimej sceny rapowej pisze wprost: – Takie zachowanie budzi we mnie obrzydzenie. Jest wstrętną próbą przeniesienia zainteresowania na siebie i wykorzystania tragedii dla własnej promocji. Za każdym razem, kiedy różnego rodzaju twórcy zaczynają takie apele, dzwoni mi dzwonek ostrzegawczy. Mało we mnie wiary w autentyczność takich akcji i mało we mnie wiary w to, że właśnie Doda ma dla nas receptę.

Eldoka krytykuje nie tyle samą koncepcję, co fakt, iż stoi za nią właśnie Doda. – Osoba znana z szarpania się po toaletach, konfrontująca się nieustannie z wyimaginowanymi przeciwnikami, ogłasza Pax Romana. Podejrzana w sprawie o wynajęcie ludzi do nastraszenia jej byłego partnera. Osoba, która karierę budowała atakami na ludzi i powstrzymywała zainteresowanie mediów kolejnymi wybrykami. Każdy może się zmienić? Pewnie, że tak, a ja jedynie jestem małostkowy i doszukuję się niskich pobudek – komentuje artysta w tekście, który możecie przeczytać tutaj.

Polecane