Eldo opowiada historię wydania albumu „27”


2020.03.26

opublikował:

Eldo opowiada historię wydania albumu „27”

foto: Tomasz Karwiński

W czwartek minęło 13 lat od wydania albumu Eldo „27”. Z tej okazji raper uchylił rąbka tajemnicy i ujawnił co się działo przy wydaniu albumu. Jak przyznał nie był to najlepszy okres, a do tego miał problem ze znalezieniem wydawcy. Kiedy w końcu znalazł wydawcę , to o mało nie doszło do bójki z kolegą z branży, któremu nie przypadło to zbytnio do gustu.

SPRAWDŹ TAKŻE: Tomb rozczarowany postawą Quebonafide. „Przykro mi Kuba, że w tym uczestniczysz”

Pamiętam, że to nie był dobry czas finansowo. Miałem napisaną płytę, ale nie mogłem znaleźć wydawcy. Nie chciałem ryzykować jak przy „Człowiek, który chciał ukraść alfabet” i nagle mail z Poznania, który zaowocował podpisaniem kontraktu z My Music i karczemną awanturą z jednym z kolegów ze sceny, która o mały włos nie skończyła by się bojką na ulicy Kredytowej – wspomina Eldo – Dowiedziałem się wtedy, że pieniądze maja pochodzenie, a lojalność to mają do zaoferowania kundle z Palucha, a nie koledzy z branży. Płyta wyszła hip-hopowo, chyba najbardziej z wszystkich moich albumów. Na dodatek zrealizowałem kilka marzeń i jak Common, też mam Mamę na okładce. Zrobiliśmy klip z turbo b-boyami i napisałem fajny tekst, jaki zawsze chciałem popełnić – dodał.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kanye West zaprojektował najbrzydsze buty świata?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

13 lat temu. Pamiętam, że to nie był dobry czas finansowo. Mialem napisaną płytę ale nie mogłem znaleźć wydawcy. Nie chciałem ryzykować jak przy Ckcua…i nagle mail z Poznania, ktory zaowocowal podpisaniem kontraktu z @mymusicrecords i karczemną awantura z jednym z kolegow ze sceny, ktora o maly wlos nie skonczyla by się bojką na ulicy Kredytowej…dowiedziałem się wtedy, że pieniądze maja pochodzenie a lojalność to maja do zaoferowania kundle z Palucha a nie koledzy z branży. Plyta wyszła hip hopowo, chyba najbardziej z wszystkich moich albumów. Na dodatek zrealizowałem kilka marzen i jak Common też mam Mamę na okładce, zrobilismy klip z turbo b boyami i napisałem Ferajny tekst jaki zawsze chcialem popelnic. Dziękuję wszystkim, ktorzy wspierali przy pracy nad tą płytą. #eldoka #eldo #polskirap #eldo27

Post udostępniony przez Eldoka (@eldoka79)

Tagi


Polecane

Share This