Eldoka o Prestonie: „Rozumiał hip-hop jako całościowy pakiet”


2021.05.28

opublikował:

Eldoka o Prestonie: „Rozumiał hip-hop jako całościowy pakiet”

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

W środę późnym wieczorem dotarły do nas smutne wieści o śmierci Tego Prestona. Raper był świeżo po publikacji singla „SHEESH”, w tym tygodniu miał podpisać kontrakt fonograficzny z chillwagon.co.

W mediach społecznościowych pojawiło się sporo wpisów upamiętniających zmarłego artystę. Prestona żegnali m.in. AdMa, Filipek czy będący reprezentantami chillwagonu Żabson i ReTo, którzy żałowali, że nie zdążyli lepiej poznać rapera. Wśród reprezentantów rodzimej sceny, którzy oddali hołd autorowi „Lunatyków” znalazł się także Eldo.

Nie często na naszej scenie zdarzają się jeszcze postacie, które rozumieją hip-hop jako całościowy pakiet. Osoby, dla których rozwój osobisty i doskonalenie swojego craftu jest ważniejsze niż cały blichtr i splendor. Osoby z ogromnym szacunkiem do tych, którzy byli przed nimi i z ogromną miłością wobec towarzyszy tej hiphopowej drogi. Takiego człowieka miałem okazję poznać. Cholernie dziwnie, że już go tutaj nie ma w teraźniejszości. Zapamiętam Cię na zawsze Raperze!!! – napisał o Prestonie Eldoka.

Sprawdź także: Avi o odpowiedzialności za słowa w swoich kawałkach

„SHEESH” było jednym z czterech nowych utworów Tego Prestona, które miały trafić do sieci. W nocy ze środy na czwartek, tuż po śmierci artysty, pojawiły się kolejne. chillwagon.co wycofało te kawałki z dystrybucji, przynajmniej na razie i wyjaśniło sytuację w oświadczeniu.

Maciej dziś miał podpisać z nami kontrakt wydawniczy. Wielka kariera stała przed nim otworem. Jak część z was zauważyła, na serwisy cyfrowe wjeżdżają nowe utwory Maćka. Po zaginięciu próbowaliśmy wstrzymać ich publikację, niestety kwestie techniczne u dystrybutora uniemożliwiają natychmiastową blokadę uprzednio zgłoszonych premier. Mieliśmy zaplanowaną akcję szturm: cztery dni, cztery klipy, preorder wraz z informacją o dołączeniu Maćka do szeregu naszych artystów. Preston zaginął w dniu, kiedy miał pojawić się klip numer dwa, tego dnia zleciliśmy blokadę publikacji premier tych utworów.

Tym samym ucinamy wszelkie spekulacje dotyczące możliwej akcji promocyjnej i prosimy o uszanowanie tej sytuacji. Preston miał gotowy album, o którego losie zadecydują jego bliscy – mogliśmy przeczytać w komunikacie.

Polecane

Share This