Eliminacje do Przystanku Woodstock zakończone

Na dużej scenie zagrają Chassis, Clock Machine, Offensywa, The Toobes i Ametria.


2013.06.19

opublikował:

Eliminacje do Przystanku Woodstock zakończone

Poznaliśmy także wykonawców, którzy pojawią się na małej scenie. Dla Woodstockowiczów zagrają Skowyt i Chemia.

Finał Eliminacji do Przystanku Woodstock pierwotnie miał się odbyć we wrocławskim Eterze, jednak ze względu na przedłużający remont imprezę przeniesiono do katowickiego Mega Clubu. Gwiazdą finałowego etapu był Gooral, a jury w składzie Jurek Owsiak, Gosia Kaczmarek, Andrzej Puczyński, Tomasz Kasprzyk i Krzysztof Dobies wybrali grupy, które zaprezentują się w tym roku w Kostrzynie podczas XIX Przystanku Woodstock.

Przystanek Woodstock reklamuje się jako najpiękniejszy festiwal na świecie. Nie dziwi więc ogromne zainteresowanie eliminacjami. W tym jury musiało przesłuchać 750 demówek, płyt, singli i EP-ek. Ubiegłoroczny rekord – 780 – był więc bliski, ale na jego pobicie musimy poczekać. W trakcie trzech koncertów półfinałowych – odpowiednio w Poznaniu, Warszawie i Olsztynie – udało się wyłonić 13 wykonawców, którzy wystąpili w niedzielę w Katowicach w koncercie finałowym. Jury wybrało siódemkę, odrzucając m.in. Mama Selita, Hedfirst i grupę Cztery Metry Od Chodnika.

Tegoroczne eliminacje były już piątymi. Imprezę zorganizowała Fabryka Zespołów we współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Polecane

Share This